Журналіст і мандрівник презентував у Луцьку книгу «Понаїхали»

11 листопада журналіст з Івано-Франківщини Артем Чапай презентував у Луцьку свою книгу про трудових мігрантів.

Він прожив 1,5 роки в Америці, об’їздив усю Україну, побував журналістом в АТО і навіть встиг потрапити там в полон. До того ж до українських військових. Нині він помінявся з дружиною місцями і сидить вдома з дітьми. Але сьогодні доля занесла мандрівника і журналіста Артема Чапая до Луцька, з презентацією книги «Понаїхали».

Це перша книга з майбутньої трилогії. Історія про мігрантів в Україні і про українських заробітчан за кордоном. Чому саме така тема, автор пояснює:

«Я сам з Західної України, з Івано-Франківщини, у нас про таке говорити не прийнято. Проте коли починаєш з кимось ближче спілкуватися, то виявляється, що більш ніж у половини моїх знайомих хтось обов’язково був за кордоном на заробітках. Зрозуміло чому».

В тексті розкривається життя сім’ї Ткачуків: один із синів бореться з нелегалами вдома, батьки тим часом на заробітках. Батько припускається помилки за помилкою, розвалюючи родину, натомість мати на відстані намагається її зберегти.

Книга за обсягом невелика, проте історія триває понад десятиліття. Проблем зі збором матеріалу в Артема не виникало, важче було відсіяти зайве:

«Дуже часто ти надто близько знайомий з людьми, про яких пишеш. Я думаю, що багатьом було б неприємно, якщо ти надто детально розпишеш їхню ситуацію. Хотілося не списувати книжку з когось одного, а спробувати зробити узагальнення».