Жоден із нардепів з Волині не подав електронні декларації за 2021-2022 роки

Жоден із нардепів з Волині не подав електронні декларації за 2021-2022 роки

Народні депутати з Волині досі не подали електронних декларацій про майно та доходи за 2021-2022 роки.

Такі дані наводить Рух «Чесно» з посиланням на інформацію Національного агентства з питань запобігання корупції. 

Через воєнний стан в Україні подання декларацій за 2021 та 2022 роки залишається добровільним. Втім, 34 народних депутати вже подали декларації за 2021 рік – це 8% від загальної кількості. А от декларацій за 2022 рік подало вдвічі менше нардепів – усього 4%.

Серед тих, хто добровільно подав свої декларації, окрім спікера Руслана Стефанчука, немає іншого керівництва Верховної Ради, лідерів парламентської більшості та голів фракцій і груп. А от задекларували добровільно свої статки за 2021 рік три заступники керівника Офісу Президента, один заступник Генерального прокурора, лише один директор територіального управління Державного бюро розслідувань, п’ять голів ОДА та ОВА, понад 2 тисячі суддів та 9 тисяч прокурорів і слідчих.

Свої статки за 2022 рік задекларували 14 народних депутатів та один голова ОВА. 

Як повідомляє «Сила правди» серед тих хто добровільно подав декларації про майно і доходи за 2021-2022 роки немає нардепів з Волині Ігоря Гузя (виборчий округ №19, центр – м. Володимир), Степана Івахіва (виборчий округ №21, центр – м. Ковель), Ірини Констанкевич (виборчий округ №23, центр – смт. Маневичі), Ігоря Палиці (виборчий округ №22, центр – м. Луцьк), Вячеслава Рубльова (виборчий округ №20, центр – м. Горохів) та представника партії «Слуга народу» Валерія Стернійчука.

Хто з народних депутатів добровільно подав декларацію. Джерело: Рух «Чесно»

Наразі в Україні активно обговорюють питання повернення до обов’язкового декларування. Голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія зареєстрував законопроект №8071 «Про внесення змін до деяких законів України щодо здійснення заходів фінансового контролю з метою запобігання корупції», який у разі його ухвалення, має відновити обов’язкове подання та перевірки електронних декларацій. Цей документ був схвалений антикорупційним комітетом ще 18 жовтня 2022 року, але досі «гальмується» у Верховній Раді. Щоправда, сам автор проєкту про обов’язкове декларування не подав інформацію про свої статки ні за 2021 рік, ні за 2022 рік. 

До слова, 30-го березня Вищий антикорупційний суд оштрафував народну депутатку з Волині Ірину Констанкевич на 44 200 гривень за недостовірне декларування і заборонив їй обіймати посади в органах влади і місцевого самоврядування протягом 1 року. Вирок ще не набув чинності, депутатка заявила, що буде його оскаржувати.

Нагадаємо, нещодавно «Сила правди» розповідала, яку зарплату у 2022 році отримували народні депутати з Волині, а також про те, що нардеп-олігарх з Волині розлучився і тепер щомісяця платитиме 15 тисяч доларів на дитину.

 

Юлія Галецька