Зеленський підписав закон про повернення мита й податків на імпорт та розмитнення авто

Зеленський підписав закон про повернення мита й податків на імпорт та розмитнення авто

Президент Володимир Зеленський підписав законопроєкт №7418 про повернення мита та оподаткування ПДВ на імпортні товари та на ввезення автомобілів. Мита скасували з початку повномасштабного вторгнення.

Як повідомляє hromadske про це йдеться у картці законопроєкту на сайті Верховної Ради.

Нагадаємо, відповідний законопроєкт ухвалили одразу у двох читаннях 21 червня. За документ проголосували 234 народні депутати.

Законопроєкт відновлює таке оподаткування:

  • для товарів, що ввозяться платниками єдиного податку першої, другої та третьої групи;
  • для підприємств, які не сплачують ввізне мито;
  • для транспортних засобів, що ввозяться громадянами.

У пояснювальній записці автори законопроєкту зазначали, що нині багато людей зловживають «нульовою» ставкою та оформлюють автомобілі преміумкласу вартістю понад 1 мільйон гривень. В уряді кажуть, що внаслідок скасування мита до бюджету не надійшло приблизно 13 мільярди гривень, а загалом ввезли більше ніж 119 тисяч автомобілів.

Очікується, що повернення мита дозволить поповнювати бюджет на щонайменше 3,5 мільярда гривень щомісяця. Нові правила почнуть діяти з 1 липня.

Нагадаємо, у березні парламент звільнив від мита транспортні засоби, які ввозяться громадянами: рішення влада пояснила тим, що українцям потрібно відновлювати автопарк, пошкоджений і знищений під час бойових дій.

Ірина Сітнікова