Засуджений за хабарництво служитель Феміди втік з залу суду

Волинський окружний адмінсуд відхилив позов ківерцівського екс-судді Івана Підгорного про поновлення на посаді. Слухання у справі відбулося 28 березня.
Підгорного спіймали на одержанні хабаря ще у 2010-у році. Згодом Млинівський суд Рівненської області засудив хабарника до 5 років позбавлення волі з іспитовим терміном на 2 роки та позбавив права обіймати посади судді та посади, наділені владними та організаційно-розпорядчими функціями чи займатись такою діяльність в органах державної влади чи в органах місцевого самоврядування строком на 3 роки.
Однак Підгорний подав апеляцію. 16 беререзня цього року Апеляційний суд в Рівному залишив в силі вирок Млинівського районного суду.
Відтак наступного дня вирок вступив у законну силу і Івана Підгорного звільнили з роботи. Проте останній звернувся до Адмінсуду. У позовній заяві він зазначив, що станом на 17 березня, коли власне був підписаний наказ про його звільнення, у Ківерцівському суді ще не було ухвали судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду Рівненської області. Отже, вважає позивач, наказ незаконний.
Щоправда довести це у суді він не зміг. Побачивши, що на слухання справи прийшли журналісти і активісти, Іван Підгорний покинув залу суду ще до початку засідання.
Згодом головуючий у справі суддя Володимир Ковальчук повідомив, що позивач дав згоду розглядати справу за його відсутності.
Представник відповідача, керуюча справами Ківерцівського райсуду Вікторія Некритюк повідомила, що матеріали з рівненської апеляції надійшли на електронку суду 16 березня ввечері. Відтак наступного дня, керуючись Конституцією України, Підгорного звільнили.
Суд дослідив матеріали справи і виніс рішення відмовити у задоволенні позову. Ухвала може бути оскаржена протягом 10 днів.
Нагадаємо, у 2010 році, суддя Ківерцівського районного суду Іван Підгорний вимагав 4000 гривень від підприємця за вирішення на його користь питання стосовно виключення автомобіля з акту опису.

У червні 2010 року співробітники СБУ спільно зі слідчим прокуратури затримали правопорушника «на гарячому» неподалік від будівлі суду під час одержання ним частини хабара.

Феміді знадобилося майже 7 років, аби притягнути Івана Підгорного до відповідальності.

Увесь цей час Іван Підгорний ходив на роботу, отримував заробітну плату і навіть матеріальну допомогу. Доходи засудженого за 2016 рік відображені в е-декларації.

Відео затримання можна переглянути ТУТ