Заробітна плата потрібна навіть хабарникам

Заробітна плата потрібна навіть хабарникам

Сьогодні, 23 березня, Апеляційний суд Волинської області залишив без задоволення апеляційну скаргу прокурора на рішення слідчого-судді Андрія Сівчука про припинення відсторонення підозрюваного в хабарництві екс-керівника ДАБІ у Волинській області Сергія Шемейка від роботи.

Відтак, хоч сьогодні він може повертатися до своєї роботи і отримувати зарплату, як заступник начальника ДАБІ у Волинській області.

Адвокат Олег Антонюк переконав колегію суддів (Денісов, Гапончук, Борсук) у тому, що підозрюваний не може впливати на свідків у справі з метою змусити їх відмовитися від показів.

Разом з тим, обгрунтовуючи своє заперечення на апеляційну скаргу прокурора, адвокат наголошував на тому, що Шемейка не можна відсторонити від роботи, бо це позбавить його засобів для існування. За словами Антонюка, син Шемейка серйозно хворий, невістка вагітна, а дружина виховує внуків. Раніше на кошти Шемейка все ж був накладений арешт. (Цікаво, адвокат Олег Антонюк захищає Шемейка на громадських засадах? )

Адвокат також повідомив, що досудове розслідування у справі про одержання його підзахисним неправомірної вигоди вже завершене. Сам Шемейко підтвердив, що ознайомився з матеріалами і підписав. Він каже, що не побачив нічого особливого у поясненях свідків у справі і не розуміє, чому її не передають до суду. На його думку йде затягування справи.

Нагадаємо, на початку листопада волинські правоохоронці задокументували факти вимагання та отримання від громадян за здійснення реєстрації та безперешкодне отримання декларацій про початок будівельних робіт кількох тисяч доларів. Мова йде про вісім об`єктів в кількох районах, які за таку «подяку» мали б будуватися з істотними порушеннями. 

Як доводить слідство, чималі хабарі нібито через посередників отримував заступник начальника ДАБІ у Волинській області Сергій Шемейко, який на той час був виконувачем обов`язків начальника. Під час обшуку в його квартирі було знайдено та вилучено 30 тисяч доларів та снаряд. За цим фактом відкрили кримінальне провадження, а самому Шемейку призначили запобіжний захід у виді цілодобового домашнього арешту з електронним браслетом строком на два місяці.

До слова, Сергій Шемейко вже подав декларацію про майно, доходи і фінансові зобов’язання за 2016 рік. У ній він вже вказав кошти, які «забув» задекларувати до жовтня минулого року. Отже, давайте поглянемо на майно Шемейка, який хоче отримувати заробітну плату як працівник ДАБІ на час, поки справу про хабарництво не розгляне суд.

У родини Шемейків чималий будинок у Луцьку – майже 300 метрів квадратних. Є квартира в обласному центрі, а також об’єкт незавершеного будівництва площею 133,8 метра квадратних у Зміїнці.

Дружина Наталія їздить на MITSUBISHI, а син на RENAULT MEGANE. Сам Сергій Сергійович – на мотоциклі Ява.

Окрім заробітних плат, пенсій і соцвиплат, сім’я Шемейків (якщо вірити написаному) взяла на зберігання майже 2 мільйони гривень у Андрія Сергійовича Шемейка (брата підозрюваного).

Словом, дивіться самі….