Замало жінок потрапило до органів місцевої влади, – дослідження

Тільки 23% жінок було обрано до органів місцевого самоврядування Волині. Такі дані оприлюднили експерти «Жіночого консорціуму України». На їх  думку, це дуже мало.

Дослідження включало у себе аналіз зустрічей кандидатів із виборцями; гендерний моніторинг партійних списків кандидатів у депутати та складу рад всіх рівнів, фокус-групові інтерв’ю з жінками-кандидатками та новообраними депутатками.

На думку голови громадської організації «Гендерний центр» Оксани Ярош жінок у органах влади мало, адже їх не допускають до сфери прийняття важливих рішень. Так, згідно результатів дослідження 15-ти областей України було виявлено, що найбільше жінок у районних радах, а це нині ті органи влади, де приймаються найменш важливі рішення, – вважає Ярош. Натомість, у обласних радах жінок найменше. Чим більша і важливіша у прийняттях рішень рада, тим менше там жінок, кажуть експертки.

Також цікаво, якщо загалом до рад Волині балотувалося 35% жінок, то тільки 23% з них пройшли і стали депутатками.

Представниці Консорціуму також заявили, що дуже багато партій не дотримувалися гендерних квот, визначених законом. (Нагадаємо, що згідно ЗУ «Про місцеві вибори» у списках партій мало бути не менше 30% жінок). Так, експертка від Волині Наталія Рябушенко зазначила про тенденцію серед списків партій Волині. Ті, які були новими і не мали великих шансів пройти дотримувалися генднерних квот. До прикладу, «Опозиційний блок», «Наш край», «Нова держава» тощо. Натомість БПП «Солідарність», «Батьківщина», «Свобода», «УКРОП» цю норму проігнорували. Проте загальна тенденція по країні показує, що жінок у радах побільшало, у порівнянні із радами минулого скликання.

Перед усім представниці Консорціуму мали на меті пояснити, що у політиці необхідно більше жінок. І до них не потрібно ставитися упереджено, запитувати, чи вплине це якось на її сім’ю та життя. Натомість мотивувати їх ставати більш активними та не боятися брати на себе відповідальність.