За хабар засудили екс-заступника голови Ківерцівської РДА та його дружину

За хабар засудили екс-заступника голови Ківерцівської РДА та його дружину

Три роки позбавлення волі – такий вирок виніс Луцький міськрайонний суд в особі головуючого судді В’ячеслава Покидюка екс-заступнику голови Ківерцівської РДА Сергієві Третяку. Дружині Тетяні, яка проходить по справі, як спільниця, присудили 17 тисяч гривень штрафу.

 

Сергія Третяк
Тетяна Третяк

На початку 2016-го подружжя попалося на отриманні неправомірної вигоди від директора ТОВ «Укрпат» за надання переваги у тендері на закупівлю пального для ківерцівського відділу освіти. За таку послугу Сергій Третяк, нібито, попрохав у Руслана Бокія (директора ТОВ «Укрпат») 10% від суми укладеної угоди за результатами тендеру. Суму він написав на папірці, показав його, далі зім’яв і викинув.

Передача коштів повинна була відбутися не в робочому кабінеті. Для цього Третяки розробили цілу схему, залучивши до незаконних дій третіх осіб, зокрема, колегу Тетяни Третяк, продавчиню магазину «Кума» з торгового центру Варшавський. Кошти передавалися двічі: аванс 10 000 гривень, та 30 000 гривень згодом.

У телефонних розмовах з чоловіком, які досліджувалися у суді, Тетяна Третяк висловлювала підозри щодо того, чи бува це не сплановані дії правоохоронців. Поте чоловік її заспокоїв.

18 січня 2016 року у приміщенні магазину «Кума» відбулася друга передача коштів. Правоохоронці затримали Тетяну Третяк «на гарячому». У її сумочці була пачка мічених купюр. Сліди хімічної речовини виявили також на її руках. У суді вона взагалі відмовилась давати свідчення. Сергій Третяк теж вини не визнав. Каже, що жодним чином на результати тендеру не впливав і впливати не міг, бо не мав безпосереднього стосунку до його проведення відповідно до посадових обов’язків.

Нагадаємо, саме цей факт став причиною для зміни Прокуратурою обвинувачення на більш м’яку санкцію статті посеред судового процесу. 

Замість позбавлення волі – штраф? Прокуратура змінила обвинувачення у справі ТретякаЕкс-заступнику голови…

Publiée par Сила правди sur Mercredi 1 novembre 2017

Після оголошення вироку, адвокати подружжя Третяків заявили, що подаватимуть апеляцію, адже, на їхню думку, усі докази, представлені у суді, є неналежними і будуються на припущеннях. Окрім того, підсудні і їхні захисники звертали увагу суду на те, що на рахунку Руслана Бокія це вже друга справа пов’язана з ніби то вимаганням у нього неправомірної вигоди. Третяки кажуть – це організована провокація з боку правоохоронних органів.

До слова, Сергій Третяк є депутатом Ківерцівської міської ради, а Тетяна Третяк очолює депутатську фракцію «Солідарності» у Ківерцівській районній раді.

Матеріал виготовлено Центром журналістських розслідувань «Сила правди»