За два місяці війни волинянам довелося провести в укриттях майже 5 діб

За два місяці війни волинянам довелося провести в укриттях майже 5 діб

Повітряна тривога у Волинській області в перші два місяці повномасштабного вторгнення Росії лунала вже 143 рази і сумарно тривала майже п’ять діб.

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» підрахував кількість повітряних тривог, які пролунали в області впродовж двох місяців із початку повномасштабного вторгнення Росії.

За даними Telegram-каналу «Оповіщення Волинь», в якому оперативно інформують про повітряну тривогу в регіоні з 25 лютого, за два місяці війни волиняни змушені були спускатися в укриття 143 рази. В середньому – понад двічі на добу. Сумарно в бомбосховищах люди мали провести 117 годин та 23 хвилини, що загалом становить 4,89 доби.

Найтриваліший період повітряної небезпеки припав на 14 березня – 5 годин та 9 хвилин. Тоді волинянам треба було провести в укритті ледь не усю ніч – із 02.30 до 07.40 ранку. Найкоротшою була тривога увечері 31-го березня – 3,5 хвилини. В середньому ж тривалість повідомлень про небезпеку становить 49 хвилин.

Третина тривожних повідомлень (46 із 143) пролунали в нічний час – між 22-ю годиною вечора та 7-ю ранку. З них 15 – до півночі, а 31 – після півночі.

Найдовша перерва між тривогами відбулася між 4-м та 6-м березня. Тоді сирена не лунала впродовж 49 годин. Найкоротший період між тривогами становив 2 хвилини та 15 секунд, а в середньому період між тривогами становить 9 годин.

Якщо порівнювати перший місяць повномасштабного вторгнення із другим, то кількість повітряних тривог на Волині зменшилась приблизно на 30%: із майже трьох до майже двох на добу. Однак, в середньому на чверть зросла їхня тривалість: із 43 хвилин до 57. Впродовж другого місяця війни сумарна тривалість тривог на Волині становила 55,5 годин, або ж 2,31 доби.

Що корисного можна було б зробити за ці майже 117 годин, замість того, щоб просиджувати їх в укритті через війну? Наприклад, приготувати 59 каструль борщу, подивитися 78 повнометражних фільмів, відвідати 59 вечірніх театралізованих екскурсій в Луцькому замку, провести за працею майже 15 повних 8-годинних робочих днів, 42 рази прокататися на велосипеді навкруги Луцька, або ж провести майже тиждень у відпустці.

Нагадаємо, Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну вранці 24 лютого. З того часу, за даними Організації Об’єднаних Націй, з України виїхало понад 5 мільйонів осіб. Найбільше знайшли прихисток у Польщі, влада якої також забезпечує соціальні гарантії для українців, які постраждали від війни. Ще близько 7,7 мільйонів українців стали внутрішніми переселенцями.

 

Юрій Горбач