За 20 тисяч «став інвалідом», щоб виїхати за кордон: на Волині судили харків’янина

За 20 тисяч «став інвалідом», щоб виїхати за кордон: на Волині судили харків’янина

На Волині до двох років обмеження волі з роком іспитового терміну засудили чоловіка призовного віку, який через месенджер «Telegram» купив собі пенсійне посвідчення з другою групою інвалідності. За підроблений документ він заплатив 20 тисяч гривень.

Як повідомляє «Сила правди» відповідний вирок ухвалив Любомльський районний суд 10 травня.

Ще в лютому харків’янин Станіслав Дубовік в Телеграмі зв’язався з особою, яку слідство не встановило, і домовився про виготовлення на своє ім’я пенсійного посвідчення, яке б дало йому можливість виїхати з України. Для цього він поділився своїми персональними даними і фото. 

Використовуючи загальнодоступні шаблони з інтернету анонім з Телеграму на комп’ютері виготовив пенсійне посвідчення на ім’я Дубовіка датоване 2019-м роком. В документі харків’янину «присвоїли» інвалідність 2-ї групи через загальне захворювання. Завірили підробку печаткою «Пенсійний фонд України» та підробленим підписом керівника установи.

В кінці лютого на станції метро «Палац спорту» в Харкові замовник отримав свій «документ» і заплатив за нього 20 тисяч гривень.

8-го квітня чоловік спробував виїхати до Польщі через пункт пропуску «Ягодин», але прикордонники розпізнали підробку. На чоловіка відкрили кримінал за пособництво і підробку документів.

Чоловік визнав свою провину та уклав угоду зі слідством. В підсумку Любомльський районний суд засудив його до двох років обмеження волі зі встановленням одного року іспитового терміну. Тобто, якщо чоловік впродовж року не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов’язки, то буде звільнений від покарання.

Нагадаємо, раніше «Сила правди» розповідала, як на Волині переселенець «став непридатним до служби» за 3,5 тисячі доларів.

 

Юлія Шульга