З лицарів у добровольці: як лучанин воює у полку «Азов»

Лучанин Сергій «Чек» Ващук уже понад рік служить у добровольчому батальйоні, а нині полку «Азов». Він дав ексклюзивне інтерв’ю «Громадському.Волинь». Розповів про своє нове життя на військовій службі та, що йому вдалося пережити у своєму молодому віці.

Активний майданівець Сергій Ващук очолював у час революції об’єднання «правих» «Чорний блок». Серед активістів цього угрупування була радикально налаштована молодь, яка сповідувала цінності націоналізму. Згодом, коли відбулася анексія Криму, а за нею війна, Сергій та багато його побратимів пішли захищати країну у полку «Азов». «Чорні чоловічки», як тоді себе називали майбутні азовці, зробили відеозвернення у дворі Луцького замку та добровільно вирушили у зону АТО на захист Вітчизни. Згодом, парадоксально, колишні майданівці оформляються у полку як правоохоронці і навіть одягають форму міліціонерів, проти яких затято боролися на Майдані. І все, аби воювати за країну.

До бурхливих часів у деержаві Сергій займався історичною реконструкцією. Зокрема, відтворював середньовічні лицарські бої. Досвід таких боїв під час реконструкцій знадобився добровольцю й на війні. Більше про те, як із лицарів у добровольці прийшов азовець Сергій Ващук дивіться у інтерв’ю журналістки Марії Доманської.