Яка вона: культурна спадщина Волині?

Яка вона: культурна спадщина Волині?

Давні волинські ремесла несуть історію нашого краю крізь віки. Щоб її не загубити, потрібно берегти та відроджувати творчість волинських майстрів.

Як це робити? Говорили у третьому випуску “Файного подкасту” із істориком, керівником ГО «Центр дослідження і відродження”  Володимиром Дзьобаком.

У цьому випуску поспілкувалися про:

? Реставрацію 200-літнього «шевченківського» будинку — подаровані права власності, дослідження вікон, дверей, відтворення дубової драбини

? Ткацтво, 200 видів вишивки та збережений до сьогоднішнього часу всім відомий хрестик

? Волинські серпанкові костюми як унікальне світове надбання

? Відтворення костюму князя Вітовта

⠀Для Володимира і його команди відродження народних ремесел — це поклик серця, життєва місія, справа, яка зайняла 10 років його життя. Це справді цінно, адже завдяки таким особистостям відроджується Велика Волинь.

? Файний подкаст — проєкт громадської організації Волинська фундація, реалізований за підтримки Український культурний фонд. ⠀

Ідея проєкту – спілкуватися із людьми, які творять сучасну українську культуру, мистецтво, літературу, захищають історико-культурну спадщину та довкілля, підіймають суспільно-важливі теми та стоять на захисті національної, культурної та мовної ідентичності.