Як журналісти «Радіо.Cвобода» вивідували схеми ввезення «євроблях» на Волині

Кореспондети програми журналістських розслідувань «Схеми» відвідали Волинь, аби дізнатися, яким саме чином ввозяться автобілі на номерах іноземної реєстрації, якого розмаху досягнуло це явище, і яку участь у цьому беруть працівники фіскальної служби.

Журналісти пишуть, що виявили, що непрозоре ввезення до України автомобілів на європейських номерах стало джерелом доходу для цілого прошарку нечистих на руку бізнесменів, які відкрито діють на очах українських митників. «Схеми» (спільний проект Радіо Свобода і телеканалу UA: Перший) вирушили на Волинь, щоб дослідити, як на практиці відбувається масовий в’їзд нерозмитнених авто, та викрили цілу схему, в якій задіяні не лише українські громадяни, але і незаможні білоруси – мешканці прикордонних сіл.

Громадян Білорусі масово використовують у схемі ввезення нерозмитнених автомобілів з європейською реєстрацією через митні пости на україно-білоруському кордоні. При цьому білоруси виконують лише роль водія-нерезидента за невелику плату, але це дає змогу українському покупцю рік користуватись автомобілем, не сплачуючи митні платежі в бюджет країни. Така схема призводить до масового порушення Митного кодексу України, адже користуватись автомобілем в такому разі має право лише той, хто його завіз. Все це відбувається за мовчазної згоди та на очах у самих митників.

Прямо напередодні виходу цього розслідування, голова Волинської митниці Віктор Кривицький, через яку проходять ці схеми, пішов на підвищення: тепер він – тимчасовий виконувач обов’язків заступника голови всієї ДФСУ за митним напрямком. Та чи є йому чим пишатися?

Автор: Катерина Каплюк Програма «СХЕМИ» – проект Радіо Свобода та каналу «UA:Перший».