Як волиняни розміновували Чернігівщину

Як волиняни розміновували Чернігівщину

55 днів розміновували Чернігівщину волинські рятувальники. Загалом знешкодили понад 1600 вибухонебезпечних предметів: від патронів до залишків ракет.

За інформацією “Сили правди” про це під час під час брифінгу розповів начальник групи піротехніків ГУ ДСНС у Волинській області Віталій Галаша.

Найбільше знаходили боєприпасів до стрілецької зброї і снарядів гладкоствольної артилерії. Проте виявляли і снаряди від ЗРК та касетні міни. Щоправда їх було значно менше. Ліквідовували і розтяжки. Там, де ворог тимчасово розміщувався, навколо усе мінував сигнальними мінами і розтяжками.

«Лише в домогосподарствах і дворах очистили понад 70 гектарів. І це не враховуючи тих площ, які ми обстежили в авральному порядку, тому що тривала «боротьба за врожай», де ми здавали бігом площі, бо треба було садити – весна, гаряча пора», – ділиться вибухотехнік.

Розмінування ускладнювалося і частковою присутністю ворога. Чернігівщина – переважно лісиста місцевість. Тож заховатися є де.

«Хоча, вони були розбиті і розкинуті, вони потім поділилися на невеликі групки і почали виходити. За той час, поки ми були, було щось п’ять випадків, коли ще були локальні бої. Вони на дачних масивах переховувалися, в лісах групами по 15, по 5 чоловік.  Вони ще там навіть спротив чинили. Тобто навіть на даний час там в лісах перебувати заборонено, бо ще йде зачистка», – каже Віталій Галаша.

Начальник групи піротехніків ГУ ДСНС у Волинській області Віталій Галаша

Розмінували не все. Найскладніші ділянки просто позначили, аби до них вернутися пізніше.

«Стикнулися з мінним полем, то на ньому там три дні товклися з підрозділом. Пройшли буквально на колінах усього ділянку 50 на 20 метрів», – каже розміновувач.

Скільки загалом потрібно часу для очищення України головний вибухотехнік ДСНС в області назвати не наважився. Єдине, що зазначив: «є така тенденція: один день бойових дій дорівнює 30 дням розмінування».

 

Костянтин Яворський