Як театри з різних куточків світу «мандрішачили» Луцьком

Вчетверте театри з Литви, Польщі, Ірану та різних міст України з’їхалися до Луцька. Три незабутніх дні лучани мали змогу відвідувати театр поза межами театру в незвичайних для вистав локаціях. Кожен міг знайти серед 10-ти різних колективів свій жанр: комедію, драму, трагікомедію, пригодницьку музичну історію, не виставу, або музичну історію для дітей.

«Чому до нас приїжджають іноземні колективи? Театр насправді може бути і без слів, а якщо це навіть слова іноземні, то все одно є інші способи передачі тих меседжів, які хотів сказати колектив. Мистецтво без кордонів, головне – розуміти і відчувати,» – розповідає актор театру «Гармидер», ведучий Мандрішак фестивалю Дмитро Безвербний.

10 колективів було обрано з-поміж 38 заявок із 8 країн світу. Організатори фестивалю закликають лучан та гостей міста таким дійством створити разом непересічну історію Луцька.

«Різні театри, різні локації, різні жанри і це все стимулювало до глибокого філософського осмислення, до сліз радості, або через переживання чиєїсь трагедії. Актори були розкішні, пропозиції були зовсім різні. Луцьк представив арену для сучасного українського театру», – ділиться враженнями суб’єктивна суддя фестивалю Олена Маланій.

Організатори: театр «ГаРмИдЕр» і Департамент культури Луцької міської ради за партнерства із Управлінням молоді та спорту Луцької міської ради.