Як суддя Ковтуненко захищався від власниці його будинку

Як суддя Ковтуненко захищався від власниці його будинку

Рішенням Луцького міськрайонного суду від 24.06.2010 було виселено громадянку Таран О. І., її дітей, чоловіка та матір із належного громадянці Таран О. І. будинку №22 по вул. Ветеранів у с. Липини Луцького р-ну.

16.11.2012 були проведені публічні торги, на яких Смокович В. М., теща судді Луцького міськрайонного суду Ковтуненка В. В., придбала зазначений вище будинок і земельну ділянку площею 0,1808 га для будівництва і обслуговування цього будинку, господарських будівель і споруд.

Оскільки торги були проведені з численними порушеннями, то їх було оскаржено в судовому порядку власником будинку — Таран О. І. та членами її родини.

11.11.2014 Ковельським міськрайонним судом позов задоволено прилюдні торги було визнано недійсними. 02.02.2015 апеляційним судом Волинської області рішення місцевого суду в частині визнання недійсними торгів було залишено без змін. 27.05.2015 має відбутися касаційний розгляд цієї справи у Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ.

Право власності на будинковолодіння з 2003 року і до цього часу було зареєстроване за Таран О. І. без будь-яких змін.

Відповідно до положень ст.ст. 182, 334 Цивільного кодексу України право власності та інші речові права на нерухомі речі, обтяження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації; права на нерухоме майно, які підлягають державній реєстрації, виникають з дня такої реєстрації відповідно до закону.

Відтак, єдиним офіційним власником будинку є Таран О. І., а не Смокович В. М.

Рішенням апеляційного суду Волинської області від 15.04.2015 було скасоване рішення Луцького міськрайонного суду від 24.06.2010 про виселення Таран О. І. та членів її сім’ї із згаданого вище будинку. В позові про виселення та зняття з реєстрації повністю відмовлено.

За таких обставин Таран О. І. являється власником будинку і особою, яка має повне право на проживання у будинку.

Незважаючи на це, в будинку проживає суддя Ковтуненко В. В. зі своєю родиною, не будучи ні власником будинку, ні членом сім’ї власника будинку, та не являючись зареєстрованим (прописаним) у вказаному будинку. При цьому суддя Ковтуненко В. В. під час розгляду судових спорів про визнання недійсними торгів свідомо вводив в оману суди, зазначаючи, що не проживає в спірному будинку. З цього приводу варто процитувати рішення апеляційного суду Волинської області від 02.02.2015: «Сам Ковтуненко В. В. як в суді першої інстанції, так і в апеляційному суді категорично ствердив, що жодного відношення до спірного будинковолодіння він не має і спір щодо цього майна ніяким чином не впливає на його права та обов’язки».

Однак, як вбачається з наданих відеоматеріалів, Ковтуненко В. В. проживає у спірному будинку. Так, 19.05.2015 Таран О. І. спробувала повернутися до належного їй житла — проте Ковтуненко В. В. перешкодив їй у доступі до будинку. З цього приводу в ряді ЗМІ вийшли відповідні сюжети:

1) http://hromadske.volyn.ua/yak-suddyu-kovtunenka-z-zhytla-vyselyaly/

2) http://ar.volyn.ua/20150519-yak-suddyu-kovtunenka-vyselyaly-iz-aneksovanoho-budynku-pid-lutskom/

3) http://mediaavers.com/vіdeo-novini/2015/05/20/konflіkt-u-budinku-suddі/

Ковтуненка В. В. було вперше призначено на посаду судді Горностаївського районного суду Херсонської області згідно Указу Президента України «Про призначення суддів» №663/2006, 02.08.2006.

Стаття 55 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» передбачає, що суддя зобов’язаний дотримуватися правил суддівської етики. Згідно ст. 97 цього Закону, висновок про направлення рекомендації до Вищої ради юстиції для вирішення питання щодо внесення подання про звільнення судді з посади з підстав порушення присяги може бути прийнятий у разі, якщо: суддя вчинив дії, що порочать звання судді або підривають авторитет правосуддя; установлено факт недоброчесної поведінки судді, у тому числі здійснення суддею або членами його сім’ї витрат, що перевищують доходи такого судді та доходи членів його сім’ї; встановлення невідповідності рівня життя судді задекларованим ним та членами його сім’ї майну і доходам; використання статусу судді з метою незаконного отримання ним або третіми особами матеріальних благ або іншої вигоди.

В ситуації, що мала місце, зі сторони Ковтуненка В. В. були допущені такі дії, які порочать звання судді:

1) Ковтуненко В. В. вводив в оману Ковельський міськрайонний суд та апеляційний суд Волинської області, стверджуючи, що не має жодного відношення до будинковолодіння (це вбачається з тексту рішення апеляційного суду Волинської області від 02.02.2015, сторінка 6), хоча фактично живе в цьому будинку;

2) Ковтуненко В. В. намагався ввести в оману представників ЗМІ, громадськості, правоохоронних органів, стверджуючи, що власницею житла є Смокович В. М., хоча Ковтуненко В. В., як юрист, добре знав, що право власності на нерухоме майно має бути зареєстроване, а відтак воно є лише в Таран О. І., але не в Смокович В. І. (це вбачається з відеофайлів із назвами «2 Аверс, дебати з Ковтуненком.mp4», «3 Аверс, дебати з Ковтуненком, продовження.mp4»);

3) Ковтуненко В. В. перешкоджав власниці будинку, застосовуючи до неї фізичну силу, втрапити в будинок (це вбачається із відеофайлів із назвами «4 Власниця намагається втрапити в будинок через вікно.mp4»; «5 Ковтуненко вихоплює ломик у власниці.mp4»; «6 Ковтуненко намагається вдарити власницю.mp4», «8 Ковтуненко не впускає власницю в будинок.mp4»).

Сама та обставина, що суддя живе в чужому житлі і не допускає туди власників вже неабияк дискредитує такого суддю. А наведені вище обставини однозначно стверджують, що така людина не може носити статусу судді.

 Додатки:

1. Копія рішення Ковельського міськрайонного суду Волинської області від 11.11.2014.

2. Копія рішення апеляційного суду Волинської області від 02.02.2015.

3. Копія рішення апеляційного суду Волинської області від 15.04.2015.

4. Копія витягу про право власності Таран О. І. на житло.

5. Компакт-диск з відеозаписами.

1. https://vid.me/pt0w Вихід Ковтуненка з будинку

2. https://vid.me/tWEt Ковтуненко дає інтерв’ю телеканалу “Аверс”, дебати з Ковтуненком

3. https://vid.me/eLUe Ковтуненко дає інтерв’ю телеканалу “Аверс”, дебати з Ковтуненком (продовження)

4. https://vid.me/b2GW Ковтуненку вибивають вікно, з будинку чути жіночі крики

5. https://vid.me/LUyb Ковтуненко вихопив ломик у власниці будинку

6. https://vid.me/lho6 Ковтуненко б’є вікно зсередини

7. https://vid.me/wYms Власниця будинку водою відганяє від вікна Ковтуненка

8. https://vid.me/W0Wq Суддя Ковтуненко силоміць не пускає власницю в будинок