Як покарали суддю за аварію у Маяках?

Як покарали суддю за аварію у Маяках?

У березні, під час сесії, перед депутатами облради звітував начальник обласного управління міліції Петро Шпига. Запитували його про бурштин, “горохівське сафарі”, справи пов’язані з волинським Майданом. Хто поніс відповідальність? – напосідав на головного міліціонера депутат від партії «НашаУкраїна» Сергій Слабенко.

Я давно не відвідувала сесійну залу і була щиро подивована, що Сергій Слабенко тут присутній, адже читала у пресі, що він пішов добровольцем у військо.

Снимок экрана 2015-03-31 в 21.34.04

До такого рішення його, швидше за все, підштовхнула прикрість, що сталася у серпні минулого року. Депутат разом із заступником голови Рожищенського районного суду Русланом Хитриком будучи “під мухою” скоїли ДТП, у якому постраждала людина. Трапилося це посеред робочого дня у селі Маяки Луцького району.

Служитель Феміди навіть спробував накивати п’ятами з місця пригоди. Інша річ Сергій Слабенко. Втікати не хотів і не міг. Бо був, за його ж словами, у “пограничному стані”. Відео, з якого було видно усі особливості “пограничного стану” дивним чином зникло з ютубу.

Ця подія стала резонансною завдяки людям, які спочатку затримали суддю Хитрика, а згодом викликали журналістів і міліцію. Правоохоронців довелося чекати близько 40 хвилин. Навіть після огляду місця пригоди слідчі відмовлялися озвучити імена винуватців аварії.

Чимало води збігло з часу тої оказії, а суддя Хитрик й далі виносить вироки людям, які вчинили не за законом. Депутат Слабенко “строїть” головного міліціонера за те, що той не половив усіх злочинців і не покарав їх. От і мене зацікавило теж саме питання, що його озвучив Слабенко: Кого покарано? З ним я і звернулася до Прокуратури області. Адже саме цей орган розслідує справи, в яких замішанні судді.

Прокурору Волинської області

Відповіли. Криміналу у діях судді не знайшли. Матеріали справи спрямували в УДАІ УМВС України в області для вирішення питання щодо притягнення до адміністративної відповідальності. До Вищої кваліфікаційної комісії суддів України скеровано скаргу щодо неналежної поведінки судді з вимогою притягнути його до дисциплінарної відповідальності. Це було ще у вересні 2014. Станом на сьогоднішній день, відповідь на цю скаргу в прокуратуру області так і не надійшла.

ВІДП НА ЗАПИТ ДТП 12.08.2014

Я вирішила сама запитати, якого висновку дійшла Вища кваліфікаційна комісія суддів України відносно Руслана Хитрика за півроку. Але чи ж дадуть відповідь журналісту з периферії, якщо ось так просто ігнорують скарги прокуратури?