Як п’яний за кермом лісник уникнув покарання

Як п’яний за кермом лісник уникнув покарання

У січні 2020-го на міжнародній трасі поблизу пункту пропуску «Ягодин» патрульні поліцейські зупинили «Mitsubishi L200», за кермом якого був нетверезий водій. Від проходження огляду на стан сп’яніння чоловік відмовився. Протокол про адміністративне правопорушення розглядало аж три суди двох областей доки строки притягнення водія до відповідальності не минули. Непокараним щасливчиком виявився знаний лісівник Волині Роман Колісник. 

Роман Колісник нині працює головним лісничим державного підприємства «Турійське лісове господарство». В минулому очолював кілька волинських лісгоспів, був депутатом Камінь-Каширської районної та Волинської обласної рад, лісовим чиновником. У професію його привів батько – одіозний ексначальник Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Богдан Колісник, який і досі залишається впливовою персоною.

Казус трапився 17 січня, а вже 24-го матеріали справи надійшли в Камінь-Каширський районний суд. Саме там у минулому Роман Колісник провадив свою лісівничу кар’єру і був депутатом.

У декларації Романа Колісника про майно і доходи  немає у користуванні «Mitsubishi L200». Єдине авто сім’ї зареєстроване на дружину Наталію Колісник. Це «Jeep Commander» 2007 року випуску, право на який набуте у 2016 році. А «Mitsubishi L200» належить Володимиру Кочулапу. Підприємцеві з Луцька, який займається лісозаготівлями, лісопильним, стругальним виробництвом, виготовленням виробів із деревини.

У Камінь-Каширський районний суд порушник не з’явився. Врешті справу скерували до Жовківського районного суду на Львівщині, де до листопада 2017-го Роман Колісник був зареєстрований. Однак там судді постановили, що матеріали слід розглядати за місцем вчинення правопорушення, місцем проживання водія, або ж за місцем реєстрації авто і повернули справу в управління патрульної поліції на Волинь.

Аж у червні цього року, через понад 5 місяців від самої події, Ковельський міськрайонний суд зумів поставити крапку в цій історії.

У судове засідання Роман Колісник не з’явився жодного разу. Про причини неявки суду не повідомив. Заяви про відкладення розгляду справи до суду не подав.

Захисником Андрієм Кучером 02.06.20 р. подано суду клопотання про закриття провадження у справі у зв’язку із закінченням строків накладення адмінстягнення, передбачених ст. 38 КУпАП, пояснивши, що таке клопотання підтримує його підзахисний, так як правопорушення було вчинене 17.01.20 р.

Як вбачається з протоколу про адмінправопорушення, вчинене правопорушення було, дійсно, 17.01.20 р.. Протокол про адмінправопорушення складений 17.01.20 р. Тобто термін накладення адміністративного стягнення – до 17.04.20 р. включно. Однак справа надійшла до Ковельського міськрайсуду Волинської області лише 04.05.20 р., тобто, вже після закінчення строків, визначених ст. 38 КУпАП», – йдеться у постанові.

Тож Феміда з чистою душею зробила те, чого вимагає чинний Кодекс України про адміністративні правопорушення. Справу закрили.

До слова, у Ківерцівському районному суді триває розгляд кримінальної справи, відкритої через незаконну порубку в заповіднику Цуманська пуща, де одним з обвинувачених є Роман Колісник.

Оксана ПЕТРУК, “Сила правди”