Як документальні фільми гостювали в Луцькому замку

Лучанам вдруге презентували фільми відомих режисерів України та Польщі на документальному фестивалі Lampa.Doc, що відбувався у Луцькому замку 21-23 липня. Цього року захід організувала спільнота «Кіно просто неба» за підтримки Управління туризму та промоції міста Луцької міської ради і громадської оргнізації «Молодіжна Платформа».

«Якщо порівнювати фестиваль з минулим роком, то значно розширилась географія фестивалю: цього року з’явилося ще три додаткових міста. Трішки розширили програму – 12 фільмів.  Маємо шість фільмів виробництва Польщі про різні особистості, різних людей, різні історії. Це фільми здебільшого молодих режисерів. Польська документалістика – це здебільшого дебютні фільми, зроблені на дуже високому та якісному рівні. От власне чому вони потрапили до «Лампи» і, думаю, їх потрібно було  показати українському глядачу», – розповідає співорганізаторка фестивалю Наталія Красильникова.

Окрім кінопоказів, діти мали змогу переглянути українські анімаційні роботи останніх років у програмі Lampa.Mult. Також відбувались зустрічі із режисерами, дискусії та лекції.  

«Проблема в тому, що наші люди не знають, що таке документальне кіно, для них це щось нудне і нецікаве. Але коли ти приходиш на фестиваль, слухаєш режисерів, лекції, коли ти сам продивляєшся фільми, ти розумієш, що документальне кіно – це все ж таки щось цікаве і його варто дивитись», – каже відвідувач фестивалю Віктор-Микола Гаврилюк.

Після Луцька фестиваль Lampa.doc вирушить ще до п’яти українських міст – Червонограда (28-30 липня), Кропивницького (28-30 липня), Житомира (18-20 серпня), Запоріжжя (25-27 серпня) та Умані (1-3 вересня).