Як держава “віддячує” добровольцям

Як держава “віддячує” добровольцям

Доброволець батальйону «Донбас» волинянин Богдан Пташник, який у травні 2014 року у бою під Карлівкою Донецької області був важкопоранений, розповів, що 29 листопада невідомі чоловічки у чорному спробували його викрасти. Чоловік під’їхав до АЗС, що знаходилась у кількох кілометрах від наметового табору під Верховною Радою. Справа у тому, що Богдан, як і його побратими, що були затримані 24-26 листопада – учасники Руху Визволення, а також блокади торгівлі з окупантами. Нині, за словами Пташника, їм  інкримінують, з-поміж іншого, організацію незаконного збройного угрупування. Так держава «віддячує» добровольцям….

Коли починалась війна, добровольці «Донбасу» одними з перших дали відсіч ворогу. Тоді засновника батальйону «Донбас» Семенченка дуже часто показували на «5 каналі», не те що тепер… Україну врятувала не держава, не гарант, який у свій час обіцяв завершити війну за два тижні, та навіть не українське військо, бо воно на той час було знищене із середини проросійськими «полководцями», нас з вами врятував добровольчий і волонтерський рухи.

Згодом держава поставила ультиматум добровольчим батальйонам: або оформитись у ЗСУ, або…. Ті, хто через недовіру до інститутів влади не пристали на пропозицію, потрапили у чорний список. А ще чорніший список сформували з добровольців, що взялися за внутрішнього ворога України – почали наступати на корупційні схеми. Уже не секрет, що є негласна вказівка не надавати статус учасника бойових дій бійцям добровольчих батальйонів. В так званому АТО їм інколи навіть видавали казенні набої, а зараз кажуть, що і знать не знають таких бійців… Вони не користуються жодними пільгами і тепер замість подяки їх хапають-викрадають-судять. Інша справа співробітники МВС, кожен з них, побувавши в зоні АТО, легко оформляє статус. Та що там приховувати, навіть окремі «волонтери» «розжилися» ним. А добровольцям – зась!

Як тільки ті, кого дістало, заблокували контрабандний потік пального з підприємства у Новограді Волинському, що пов’язане з Віктором Медведчуком, каральна державна машина активізувалась. Знаково, що саме в цей період центральні канали телебачення почали грунтовно висвітлювати подвиги Віктора Медведчука, який саме у цей час домовився з бойовиками так званих ДНР-ЛНР про обмін полоненими. Про блокаду підприємства, що торгує нерозмитненою нафтою в ефірах – ні слова.

І от, власне, саме у цей час затримали ветеранів АТО, добровольців Олександра Новікова (батальйон «Донбас»), Леоніда Литвиненка (батальйон «ОУН») та Анатолія Виногродського (батальйон «Донбас»). Хто, як, чому? Чи було їм оголошено підозру, чи зачитались їм їхні права, чи дали їм можливість зателефонувати адвокату чи правозахиснику? Дивує і вражає, чому цих людей не було викликано повістками. Хто ж знає? Було порушено щонайменше Конвенцію про захист прав та основоположних свобод, де йдеться про право кожної люди на справедливий і відкритий суд. Натомість вся країна побачила банальну розправу. Держава показала що буде з тими, хто не слухається.

Ганили владу попередників, а нині й самі оголосили полювання за політв’язнями? Що після цього всього думають про Україну в світі? Чи можна далі претендувати на статус демократичної держави що розвивається?

Прикро і страшно, що український народ мовчки проковтнув події останніх днів. Якщо так буде й далі, то це грозить обернутися лавиною затримань активних громадян своєї держави, добровольців і навіть тих, хто просто опинився у потрібний час в потрібному місці. Бо по-одному ми – соломинки…

Епілогом усього вище сказаного може бути сьогоднішній допис у Фейсбук добровольця ДУКу Миколи Габдулхакова

«Я Доброволець! І мені СОРОМНО за нашу владу! Соромно за те, що повірили і довірили країну в більшості покидькам! Мені соромно перед людьми, які гинули не за цю гниль, що маємо зараз! В голові не вкладається ,що ця влада з гордого імені ДОБРОВОЛЕЦЬ робить клеймо! … Мені соромно, що моєю країною керують НЕ ПАТРІОТИ»

1 грудня 2017 рік …. чотири роки минуло відтоді, як на Майдані жорстоко побили студентів…