Виставка «Стоп цензурі» — у Луцьку

Виставка «Стоп цензурі» — у Луцьку

Наприкінці робочого тижня, у п’ятницю, 16 листопада, на Факультеті філології та журналістики СНУ імені Лесі Українки відбулися публічна дискусія про доступ жінок до політики та відкриття виставки.
У розвинених демократіях участь жінок у політичному житті невпинно зростає. Натомість в Україні існує значний дисбаланс жінок у вищих органах влади: до прикладу, серед чинного складу Парламенту жінки-депутати становлять лише 12,3% (відповідно до Порталу відкритих даних ВРУ). Публічне обговорення — один з багатьох необхідних кроків, що має актуалізувати проблему та сприяти подоланню упереджень в українському суспільстві.
Тому громадська організація “Центр UA” в рамках спеціальної теми “Жінки. Рівність. Політика” 5-го Міжнародного конкурсу “Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни” організувала такі заходи по всій країні, зокрема і в Луцьку.
«Тема доступу жінок до політики є надзвичайно актуальною та важливою», — розпочала модераторка заходу, редакторка сайту «Жінки — це 50% успіху України» Леся Ганджа.
Модераторка, журналістка Леся Гаджа
Її підтримали більшість учасників дискусії. Депутатка Луцькради (фракція «Самопоміч») Алла Надточій розповіла, як нелегко їй було як жінці пройти до політики. На її думку, політика є маскулінною, і тому жінок у політиці має бути більше. Адже поки жінки-політики у меншості, вони потерпають від сексистських образ, їх не сприймають на рівні. «Жінці, щоб зрівнятися з чоловіком у політиці треба вдвічі більше працювати, бути вдвічі кращою», — каже депутатка.
Депутатка Луцькради (фракція «Самопоміч») Алла Надточій
На своєму прикладі вона відчула, як саме колеги-чоловіки дозволяли собі ображати її під час сесій Луцькради, позаяк чоловік до чоловіка такої поведінки собі б не дозволив.
Абсолютно солідарна із депутаткою ведуча ток-шоу «Протилежний погляд» Галина Падалко. Вона підтверджує те, що в українському суспільстві, зокрема й у луцькому політикумі, не все гаразд із рівністю політичних прав чоловіків та жінок.
Ведуча ток-шоу «Протилежний погляд» Галина Падалко
Журналістка Аріна Крапка заявила, що сама на собі відчувала тиск з боку чоловіків як на особу протилежної статі під час виконання професійних обов’язків та не толерантне відношення й приниження. На її думку, як і в журналістиці, так і в політиці жінки регулярно потерпають від сексизму з боку чоловіків.
Журналістка Аріна Крапка
Не підтримує такої думки редактор інтернет-видання «Конкурент» Андрій Лучик. На його думку, проблема доступу жінок до політики у самих жінках. Він навів приклади жінок у політиці на високих посадах як в Україні, так і за кордоном. Мовляв, самі винні, що не йдете і не добиваєтеся, адже політика – це боротьба. Боряться як чоловіки, так і жінки.
редактор видання «Конкурент» Андрій Лучик
А щодо поганого відношення окремих депутатів до депутаток, то він вважає, що є просто чоловіки, які дозволяють собі хамське відношення до всіх людей (неважливо якої статі) і є, які цього собі не дозволяють проявляти ні до кого.
Більш помірковано ставиться до поставленого питання член ради Волинської обласної організації БПП Олексій Кушнєр. Він підняв тему квотування у списках політичних партій. Він погоджується, що квоти необхідні. Втім, виявив сумнів чи необхідно зрівнювати кількість жінок і чоловіків до 50 на 50. Тому наразі не може висловити ствердної позиції чи «за» чи «проти».
член ради Волинської обласної організації БПП Олексій Кушнєр
На думку викладачки Факультету філології та журналістики СНУ імені Лесі Українки Оксани Косюк не піднята проблема жінок проти жінок. Адже часто проблемою доступу є конкуренція та несприйняття осіб однієї і тої ж статі. Втім, ця проблема потребує окремого обговорення, — вирішили учасники заходу.
Викладачка Факультету філології та журналістики Оксана Косюк
Поза дискусією представниця ГО «Центр ЮА» Аксинья Куріна відкрила виставку постерів 5-го Міжнародного конкурсу “Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни” . Найкращі конкурсні роботи та роботи переможців тепер два місяці можна буде переглядати у студентському коворкінгу Факультету філології та журналістики СНУ. Доступ до виставки — вільний.
Представниця ГО «Центр ЮА» Аксинья Куріна
ДОВІДКОВО:
Ідея конкурсу виникла серед журналістів руху “Стоп цензурі!” у 2010 році, а завдяки активістам громадської організації “Центр UA” перетворився на самостійний проект, що у 2018 році проводиться вп’яте. Конкурс відрізняє демократичний формат – взяти участь може кожен охочий незважаючи на освіту, громадянство чи вік. У попередні роки в конкурсі брали участь українські та іноземні учасники, в тому числі з Польщі, Канади, Італії, Мексики, Ірану, Венесуели, Еквадору, Китаю та ін. За перебігом конкурсу спостерігали інтернет-користувачі з 90-та країн.