Виламані двері, опис майна і нова печатка. Конфлікт навколо ківерцівської районки наростає

8 вересня у приміщенні Ківерцівської районки стався прецедент. Новопризначена в.о. головного редактора газети «Вільним шляхом», депутати і голова райради виламали вхідні двері та провели інвентаризацію майна редакції.

Колектив викликав поліцію. Спочатку правоохоронці з Ківерцівського відділу ГУ НП у Волинській області намагалися забезпечити правопорядок, однак, після запевнень голови райради Григорія Недопада, що все законно, просто спостерігали за процесом.

Сьогодні, 12 вересня, у Ківерці прибули голова Незалежної медіа-профспілки України Ігор Чайка, головний юрисконсульт спілки Олександр Тарасов, начальник Головного управління Національної поліції у Волинській області Петро Шпига та начальник слідчого управління Анатолій Петрушин. Вони зустрілися за столом переговорів з представниками ківерцівської влади і колективом.

«Я не дозволю втягувати поліцію у ці розборки, – почав зустріч генерал Шпига. – Крапку у цій справі може поставити тільки суд»

Натомість представники профспілки, які захищають інтереси колективу газети «Вільним шляхом», кажуть, що й поліція не повинна вмивати руки. Адже, на думку Олександра Тарасова, було порушено низку законів України. Це і перешкоджання журналістській діяльності, і перевищення повноважень органами місцевого самоврядування, і самоуправство. Обурило його і те, що поліція так і не внесла відомості за фактом перешкоджання журналістській діяльності в ЄРДР.

Йдеться про спроби районної влади відтягнути процес роздержавлення, звільнити в.о. головного редактора Марію Хітько і призначити всупереч волі колективу іншу людину.

«Поліція не має права розглядати повідомлення про злочин як просте звернення громадян. Це пряме порушення ч.1 ст.214 КПК України, що зобов’язує слідчого негайно, але не пізніше 24 годин після одержання заяви про злочин, внести його до ЄРДР. Ми будемо оскаржувати незаконні дії поліції до прокуратури, а якщо треба буде той до суду. Коли суд чи прокуратура зобов’яжуть слідчого внести відомості до ЄРДР, ми поставимо питання про відповідальність керівників слідчих відділів Волинської поліції», – зазначає Олександр Тарасов.

Він також повідомив про початок безстрокового страйку колективу редакції газети «Вільним шляхом» з 19 вересня.

У результаті обговорення компромісу так і не вдалося досягти. Заступник голови районної ради Тамара Чигрин наполягала на тому, що майно редакції належить громаді і це комунальне підприємство, яке, на її думку, свідомо доводиться до банкрутства самими ж працівниками. «Ви нас тут лякаєте страйком. Подивіться на нашу газету. 1120 примірників. Це наш народ протестує. Її ніхто не хоче читати», – каже посадовець.

Поліція підтримала пропозицію не чинити жодних дій відносно редакції і її майна до вирішення питання у суді.