Вибух авто у Дніпрі: в громадській організації одного із загиблих переконані, що вибухівки в машині той не перевозив

Вибух авто у Дніпрі: в громадській організації одного із загиблих переконані, що вибухівки в машині той не перевозив

Керівник громадської організації «Український легіон» Олексій Санніков заявив, що під час вибуху авто у Дніпрі 15 вересня загинув член його ГО Олексій Кавлак. Вибухнув саме його автомобіль, але вибухівки у ньому бути не могло.

Про це Санніков повідомив hromadske у коментарі.

За його словами, він бачив фото документів, які знайшли в авто, що вибухнуло, і вони належать саме Олексію Кавлаку.

Санніков розповів, що загиблий чоловік був в організації з 2014 року і в основному займався навчанням домедичної допомоги. Також кілька років тому Олексій додатково створив свою організацію Aid Brothers, яка займалась проведенням тренінгів, зокрема з мінно-вибухової діяльності.

Втім Санніков виключає версію того, що в автівці Кавлак міг перевозити вибухівку:

«Усі ці тренінги проводилися на макетах, йому не потрібні були вибухові пристрої».

Також, за його словами, Кавлак ще вів підприємницьку діяльність у сфері інтернет-клубів, надання доступу до інтернету. Останнім часом мешкав у Дніпрі та Києві. З ДСНС мав кілька проєктів у сфері тренінгів.

Санніков додав, що Кавлак мав позивний «Змій», але йому не відомо, чи він брав участь у бойових діях.

«Так, у 2014-2015 роках вони бували в зоні АТО, зокрема їздили навчати», — сказав Санніков.

На запитання про те, чи мав Олексій з кимось конфлікти останнім часом, він зазначив, що не володіє такою інформацією.

Представниця Aid Brothers Валентина Афанасьєва нам у коментарі зазначила, що знала особисто Дар’ю та Олексія і вони не лише мали робочі стосунки, а й особисті. Жінка також відкинула версію про перевезення Олексієм вибухівки.

«Він в принципі не міг перевозити вибухівку. Це грубе порушення правил безпеки. Тим більше коли поруч кохана людина … На тренінгах показують як накладати джгут, розповідають як виглядають пристрої, але ніколи Олексій не використовував вибухівки», — сказала Афанасьєва.

Також вона уточнила, що Олексій не був сапером та ветераном, про що пишуть деякі ЗМІ:

«Він інструктор з мінної безпеки, а також тактичної медицини та цивільної першої допомоги».

Зазначимо, другою загиблою внаслідок вибуху, як повідомили у Державній службі з надзвичайних ситуацій, є начальниця відділу зв’язків зі ЗМІ та роботи з громадськістю ДСНС у Дніпропетровській області Дар`я Гречіщева. Вона була також волонтеркою Червоного Хреста.

Вибух авто

У Дніпрі вранці 15 вересня на проспекті Богдана Хмельницького вибухнув автомобіль із двома людьми всередині, які внаслідок цього загинули. СБУ порушила кримінальне провадження за ч. 3 ст. 258 (терористичний акт) Кримінального кодексу України.

Вікторія Рощина