Волинь: скільки мільйонів витратили партії і кандидати на вибори

За дослідженням руху "ЧЕСНО" на Волині під час передвиборчої кампанії на місцевих виборах 2020 року партії та кандидати сумарно зібрали 11,8 млн гривень.
0

Борди-привиди: «За Майбутнє» вмиває руки від прихованої агітації в Луцьку під час місцевих виборів

Упродовж минулорічної виборчої кампанії на місцевих виборах у Луцьку Центр журналістських розслідувань «Сила правди» нарахував 207 білбордів із рекламою, яка мала ознаки прихованої передвиборчої агітації політичної партії «За Майбутнє» та її кандидатів. Однак, така масштабна рекламна кампанія найімовірніше не оплачувалася із офіційного виборчого фонду політсили.
0

Персональні виборчі «гаманці» волинських кандидатів в депутати: як витратили чверть мільйона гривень

На місцевих виборах 2020 року на Волині 16 кандидатів в депутати рад різних рівнів відкривали окремі від партій виборчі фонди. На свої кампанії вони витратили понад 228 тисяч гривень. Найбільше – висуванці Аграрної партії України. «Сила правди» проаналізувала офіційні витрати з персональних виборчих фондів кандидатів в обласну, чотири районні та 11 міських рад і розбиралася, хто й для чого їх створював.
0

ТОП-10 найдорожчих виборчих кампаній кандидатів в мери на Волині у 2020-му

На місцевих виборах 2020 року на посади очільників 11 міст на Волині претендувало 85 кандидатів. З них лише 31 прозвітувався про фінансування своїх виборчих кампаній. Це – 36%. Загалом вони витратили на вибори 4,8 мільйона гривень. Чиї кампанії були найдорожчі?
0

Формальний підхід: чому на Волині не всі партії та кандидати відзвітували про гроші на виборчі кампанії

Понад 13,68 мільйонів гривень коштували партіям та кандидатам вибори до основних місцевих рад на Волині. Найдорожчими виявилися виборчі кампанії до Волинської обласної ради – 7,13 мільйона гривень. Це сталося в тому числі і через те, що декілька партій фінансували усю передвиборчу діяльність до різних рад в регіоні з одного єдиного виборчого фонду. Ще 4,8 мільйона гривень офіційно обійшлися виборчі кампанії кандидатів в мери волинських міст. Такі дані «Сила правди» зробила на підставі аналізу фінансових звітів виборчих фондів партій та кандидатів, які вони подавали до обласної, чотирьох районних та одинадцяти міських територіальних виборчих комісій Волині. 
0

Ціна виборів до Луцькради: хто фінансував і як витрачали партійні кошти

Понад 1,1 мільйона гривень зібрали шість політичних сил на виборчі кампанії до Луцької міської ради. Більше половини цих коштів становили внески кандидатів зі списків (понад 600 тисяч грн), ще понад 300 тисяч гривень – так звані власні кошти партій. Також партіям вдалося зібрати трохи більше 170 тисяч гривень добровільних внесків від інших людей. Центр журналістських розслідувань «Сила правди» проаналізував виборчі фінансові звіти шести осередків політичних партій, які висували кандидатів до Луцької міської ради. 
0

Кандидати, мами, дочки і сини: хто фінансував і в скільки обійшлися партіям вибори до Волинської облради

Майже сім мільйонів гривень витратили політичні партії на виборчі кампанії до Волинської обласної ради, районних та деяких міських рад. Найпопулярнішими статтями витрат стало виготовлення різних форм агітаційної продукції (2,68 млн. грн) та інші послуги з виборчої агітації, як от зовнішня реклама, оренда приміщень та обладнання, транспортні послуги (2,2 млн. грн).  Центр журналістських розслідувань «Сила правди» проаналізував виборчі фінансові звіти восьми обласних осередків політичних партій, які висували кандидатів до Волинської обласної ради. 
0

Ціна крісла міського голови Луцька: офіційно і насправді

Понад 3,7 мільйона гривень офіційно витратили на свої виборчі кампанії кандидати на посаду Луцького міського голови. Майже третина цих коштів пішла на різну зовнішню рекламу, як от білборди, вивіски, сітілайти. За участь у телеефірах кандидати заплатили 787 тисяч гривень. Виготовлення різної друкованої продукції обійшлося майже в пів мільйона. Та цифри ці досить приблизні, адже четверо з 11 кандидатів не звітували про витрати на виборчу кампанію, а значна частина витрат пройшла повз офіційних.
0

Від 3 до 10 депутатів на округ: яким буде представництво Луцької громади в новообраній раді

Під час перших місцевих виборів 25 жовтня лучани обрали 42 депутати, які будуть представляти їхні інтереси у Луцькій міській раді. Склад Луцької міської ради VIII скликання оновився на понад 75% у порівнянні зі складом попередньої каденції.
0

«Ігор Ігорович та інші депутати», або Як восьме скликання Луцької міськради починалося з хору

27 листопада, приблизно 11:30. Зі сцени луцького Палацу культури після своїх промов дивляться на «рабів Божих» різні блаженніші у чорних рясах або строгих костюмах, з посохами та бібліями в руках. За їхніми спинами вервечкою вишиковується Народний хор Волині. На тлі – світлодіодний екран з краєвидами «синьоокої». Трішки правіше – ведучий, який урочисто, наскільки це лише можливо, оголошує, що тепер Луцьк має мера. А колега поруч шепоче мені: «Чому за це платять з наших кишень?»
0