Волинянин подав до суду, аби отримати закордонний паспорт за 170 гривень

Мешканець Володимир-Волинського через суд вимагає, аби у Державній міграційній службі йому виготовили  закордонний паспорт за 170 гривень.

Богдан Білець вважає, що саме стільки повинен коштувати такий документ. Як доказ своєї правоти волинянин наводить рішення Верховного Суду України, який ще в грудні 2013 року окреслив вартість послуг оформлення паспорта громадянина України для виїзду закордон.

Проте у відділеннях Державної міграційної служби працівники досі керуються двома постановами Кабміну. Вони ж вказують на те, що вартість оформлення закордонного паспорта складає 377 грн 15 копійок, з яких 170 грн становить держмито, 87,15 грн  послуга оформлення та 120 грн вартість бланку. Документ виготовляється протягом місяця.

Натомість активісти неодноразово вимагали від чиновників залишити у вартості виготовлення документу для виїзду закордон лише сплату мита.

– Звернулися у міграційну службу, сплативши 170 гривень, – розповідає Богдан Білець із Володимира-Волинського. – Проте в оформленні закордонного паспорта нам відмовили, вимагаючи заплатити іще за якісь послуги та бланки. Саме тому ми подали до суду і його виграли. Нині чекаємо, чи буде Державна міграційна служба подавати апеляцію.

– На такий крок нас надихнув досвід запорізького активіста, який півтора року судився, але все ж таки отримав закордонний паспорт за 170 гривень. Вважаю, що ми і чиновники в нашій правовій державі повинні керуватися рішенням Верховного Суду України, а не трактувати якісь підзаконні акти, як те може бути комусь вигідно.

ДОВІДКОВО:

У 2013 році Державна міграційна служба України видала 1,3 млн паспортів громадянина України для виїзду закордон. Було оформлено більше 9,5 тисяч дозволів на виїзд на постійне місце проживання.
Минулого року отримали українське громадянство 3,8 тисяч росіян. Було продовжено термін перебування на території нашої держави 20,3 тисячі іноземців та осіб без громадянства.