Волиняни протестують проти будівництва сміттєпереробного заводу. Перекрили дорогу

У селі Брище Луцького району, неподалік сміттєзвалища, розпочалося будівництво сміттєпереробного заводу, в якому знаходитиметься утилізаційна піч. Жителі ближніх сіл, а саме: Сирники, Брище, Рокині та Моташівка, протестують проти будівництва та навіть перегородили дорогу. Кажуть, що завод буде екологічнонебезпечним та шкодитиме навколишньому середовищу. Декілька десятків місцевих жителів зібралися на території будівництва у четвер, 27 жовтня.

Кажуть, що їм невідомо, хто є забудовником, адже на будівельному об’єкті немає паспорта.

«Ми не хочемо, щоб на нашій території був цей завод, який спалюватиме всі відходи. Це ж з половини України везтимуть сюди сміття. Можна ж було побудувати за межами населеного пункту. А вони будуть за мінімум п’ятсот метрів від житлових будинків. А ще з цим будівництвом нищать природу», – розповів житель села Сирники Леонід Якимчук.

«Говорили, що палитимуть біологічні відходи, а також гуму та пластмасу. І цим всім дихатимуть наші навколишні села. А також, воно ж далі піде. І до Луцька дійде», – зазначив житель села Рокині Валерій Кашуба.

Пізніше на будівництво завітали невідомі особи, які представилися працівниками охоронної фірми, назву якої не повідомили. Вони попросили протестувальників покинути територію будівництва, проте останні не погодились.

На сміттєзвалище приїхав і заступник голови Луцької райдержадміністрації Володимир Боярчук. Він зазначив, що будівництво законне, а завод будує ТзОВ «Центр переробки та утилізації відходів».

У свою чергу, місцеві жителі налаштовані рішуче. Запевняють, що не дозволять продовжувати будівництво заводу. Вже почали блокувати дорогу вантажівкам до сміттєзвалища. Вони також вимагають законсервувати діючий полігон.

Нагадаємо, у вівторок, 25 жовтня, у Луцьку відбувся круглий стіл за участю місцевої влади, жителів суміжних з Брищем сіл, представниками підприємства, яке має намір встановлювати утилізаційну піч, і фахівцями з екологічних питань. У підсумку присутні погодилися з тим, що думка людей повинна бути врахована.