Волинян просять перейти на тотальну економію «світла»

Волинян просять перейти на тотальну економію «світла»

Через похмурну погоду та короткий світловий день волиняни перебирають ліміти споживання електроенергії не тільки в пікові години, а й впродовж дня. Тому у Волинській ОДА просять зменшити споживання електроенергії вдень та використовувати більше електроенергії вночі.

Про це розповів у понеділок, 8 грудня перший заступник голови ОДА Сергій Кудрявцев.

Віні нагадав, що після зупинки одного із енергоблоків Запорізької АЕС 4 грудня, що давав близько 1 мегавата електроенергії, ситуація тільки погіршилася. Але відновлення його роботи 5 грудня не вирішило проблеми енергодефіциту в Україні, бо досі дефіцит складає близько 2,7 мегават.

Кудрявецев відзначив, що найбільші проблеми виникають із 9 до 12 ранку та із 6 до 10 вечора, тобто у пікові години. Однак такі проміжки збільшуються через зменшення світлового дня.

Також проблеми виникають через обмежений запас вугілля на теплоелектростанціях.

Тому він закликав волинян переносити енерговитратні роботи на нічні години, адже у цей час споживання падає у 8-10 разів. Інакше «ми можем втратити енергосистему».

Голова ОДА Володимир Гунчик нагадав, що вже провів наради із керівникам найбільших підприємств Волині. За її результатами вдалося добитися скорочення споживання електроенергії такими «гігантами» волинської промисловості як СКФ «Україна». Загалом зекономили 15% «світла» у промисловості. Однак частка споживання електроенергії підприємствами – лише 10%, натомість 60-65% споживає населення.

За словами Гунчика, волинянам варто використовувати більше електроенергії із 9 вечора до 8 ранку. «Це додаткові проблеми, але обвал енергосистеми приведе до зупинки, і це будуть зовсім інші, більше катастрофічні насідки.