Волинському бійцю зібрали на протез більше 100 тисяч

Кількасот волинян зібрала презентація всеукраїнського соціального мультимедійного проекту «Переможці 2», який презентували у вихідні, 21 жовтня в Луцьку.

Привернути увагу суспільства до проблем людей з інвалідністю, зібрати кошти на протези бійців, зокрема лучанина Андрія Заня, поставили собі за мету організатори.

Андрій Зань – ветеран АТО з Волині. У липні 2014 року в селі Великоберезне, що на Донеччині, він потрапив під артилерійський обстріл системи «Град», через страшну травму був змушений в польових умовах самостійно ампутувати ліву кінцівку. Проте він не падає духом, і хоче займатися спортом. Тож, на презентації «переможців» йому збирали кошти для протезу із крос-фіту.

На площі у 2000 метрів квадратних розтягнулися величезні фотографії, створені Олександром Мордерером і Тетяною Рубльовою. Були представлені відеоарт з кадрами зі знімального майданчика та спеціальні благодійні випуски журналу VIVA! Переможці.  На величезних фотостінах, створених командою Arttechnology, люди з необмеженими можливостями, ветерани АТО та паралімпійці, які втратили частини тіла, але не втратили сили духу! 15 історій про мужність та перемоги над собою, над болем, над обставинами.

«Волинь відправила на війну 10 тисяч бійців. Понад дві тисячі з них повернулись пораненими, а 410 стали на все життя інвалідами війни. Ми запросили переможців саме для цих хлопців, щоб вони не падали духом, щоб вони подивились на людей, яких так само скалічила війна. І які стали на ноги й почали займатися спортом, і жити повноцінним життям», – зауважила волонтерка Наталія Попова.

Презентувала проект відома в Україні журналістка Соломія Вітвіцька, яка є його координаторкою понад два роки.

«В нас є кілька основних завдань – це підтримка українських бійців та волонтерів, і зміна ставлення українців до людей з інвалідністю. Ми мріємо, щоб українські міста стали безбар’єрними. Хочемо дуже, щоб розвивалося сучасне протезування в Україні і докладаємо для цього багато зусиль. Зауважу, що цього року ми акцентуємо особливу увагу на спортивному протезуванні  та спортивно-психологічній реабілітації», – зазначила Вітвіцька.

До слова, станом за три дні організаторам вдалося зібрати на протез Андрія Заня 122 тисячі гривень.

Проект «Переможці» – це проект ТСН каналу «1+1» та журналу «Vivа», у Луцьку презентація цієї ініціативи відбулася за підтримки благодійного фонду «Патріоти Волині».

Цей матеріал було підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки Національного фонду на підтримку демократії NED.