Волинські гірники перекрили трасу на знак протесту проти закриття шахт

Нововолинські гірники перекрили трасу, вимагаючи в Уряду та Президента України надати шахтам підтримку держави, а не закривати вугільні підприємства.


Шахтарі кажуть, що їх повідомили про план ліквідації копалень, який буде реалізовано у 2015 році. Урядовці нібито хочуть закрити останні три діючі шахти від Держпідприємства “Волиньвугілля”. Натомість не виділятимуться кошти і на будівництво шахти №10 – єдиної в країні копальні, що її запуск анонсує кожен новий уряд України ось уже більше 15 років. Ця шахта могла б прийняти кількасот гірників з інших копалень. Проте усієї критичної ситуації вона не вирішує.

Станом на сьогодні у вугільній промисловості Волині задіяно понад 3000 працівників. Нових робочих місць для працевлаштування гірників, яких можуть звільнити вже у наступному році, нині не створено.

– Із 9 копалень, що працювали в Нововолинську лишилося лише 3, – розповідають активісти. – Якщо їх закриють – куди подітися кільком тисячам людей? Хіба для нас були створені нові робочі місця?

– Ми вимагаємо продовжити підтримку вугільної промисловості в Україні. Саме тому й вийшли сьогодні надвір, аби нас побачили і почули. Хоче це лише попередження. Ми здатні й на крайні міри, бо теж маємо родини, які повинні забезпечувати і годувати.