Волинські активісти прийшли підтримати об’єктивність та прозорість атестації поліцейських

Процес атестації волинських поліцейських триває. Активісти кількох громадських організацій вийшли на мітинг у четвер, 18 лютого, з метою підтримати прозорість та об’єктивність процесу атестації на Волині.

Свої дії вони пояснюють тим, що цього дня атестацію проходять заступники начальника Управління Нацполіції на Волині, також керівники підрозділів та начальники міських і районних відділів поліції. Тому саме цього дня активісти вирішили звернути увагу на атестацію. Серед мітингарів – активісти революційних організацій «Самооборона Волині», «Автомайдан України», Цивільний коруп батальйону «АЗОВ». Саме ці люди два роки тому на Революції Гідності вимагали реформи міліції та очищення кадрів. Атестація – один із кроків реформи, яка й є виконанням однієї з вимог Майдану.

Нагадаємо, що раніше ті ж самі активісти організовували мітинг в Управлінні поліції, коли свою роботу розпочала Центральна атестаційна комісія при Облуправлінні. Тоді мітингарі повідомляли, що до них надійшла інформація про входження у комісію недобросовісних людей, із якими могли домовитися про лояльність до певних кандидатів.

Член цієї комісії від громадськості, журналістка «Громадського радіо» Ірина Мусій каже, що Центральна комісія працювала добре, об’єктивно і злагоджено, тому проблем, яких остерігалися активісти не було виявлено.

Нагадаємо, що на Волині атестацію має пройти 1750 осіб кадрового складу ГУ НП у Волинській області. Шість атестаційних комісій та одна Центральна, в складі яких три представника поліції та три представника громадськості, вирішуть долі кожного із поліціянтів. Це – другий крок до реформування органів внутрішніх справ після створення патульної поліції у обласних центрах України.