Волинська «Батьківщина» відповіла чому орендує офіс у забудовника за дешевою ціною

Волинська «Батьківщина» відповіла чому орендує офіс у забудовника за дешевою ціною

У Волинській обласній організації Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» пояснили, чому орендують чималий офіс у відомої на Волині фірми-забудовника «Луцьксантехмонтаж №536» за 5 грн./км. м. В партії стверджують, що таких домовленостей досягли з орендодавцем через те, що приміщення є підвальним і там відсутнє опалення.

Відповідний лист від партійної організації надійшов Центру журналістських розслідувань «Сила правди» 16 серпня.

Нагадаємо, «Сила правди» кілька тижнів тому з’ясувала, що обласна та міська парторганізації «Батьківщини» орендують офіс на 74,6 кв. м. в багатоповерхівці на вулиці Набережній, 2 у Луцьку за 400 гривень на місяць (5 гривень за квадрат). Ріелтори кажуть, що ринкова вартість оренди в цьому мікрорайоні складає щонайменше 100 гривень за квадратний метр. За такою низькою ціною приміщення партії погодилася здати фірма «Луцьксантехмонтаж №536», яка належить колишньому депутату Волинської обласної ради від «Батьківщини» Віктору Чорнусі.

Крім того, таку низьку оренду офісу партія мала б належним чином відобразити у своїх фінансових звітах. Тобто різницю між фактичною вартістю оренди і ринковою мали б вказати як спонсорський внесок у діяльність партії. Однак, такий внесок «Луцьксантехмонтаж №536» не міг робити, оскільки це заборонено компаніям, які отримують державні замовлення.

«Луцьксантехмонтаж №536» будує як у Луцьку, так і в інших районах області. Питання компанії часто розглядають у Луцькраді. Зазвичай вони позитивно вирішуються для компанії за лічені хвилини. В тому числі і за ствердного голосування депутатів від «Батьківщини».

«Сила правди» ще наприкінці червня звернулася до партійної організації з питаннями щодо дешевої оренди офісу. За понад півтора місяця від «Батьківщини» надійшла відповідь:

Враховуючи, що орендоване приміщення є підвальним, відсутнє опалення, сторони досягли згоди щодо встановлення вартості оренди в розмірі, вказаному в договорі, – йдеться в листі за підписом голови волинської «Батьківщини» Валерія Бондарука.

Також в листі вказано, що ані Віктор Чорнуха, ані його син Ігор Чорнуха, який є генеральним директором ПАТ «Луцьксантехмонтаж №536», не є членами партії «Батьківщина».

На момент візиту журналіста «Сили правди» до офісу «Батьківщини» там перебувало щонайменше 5 співробітників. Однак, у фінансових звітах партії не вказано жодних найманих працівників.

На даний момент ні Волинська обласна організація ВО «Батьківщина», ні Луцька міська партійна організація ВО «Батьківщина» не використовує найману працю та не має трудових відносин з жодним громадянином України. Особи, які перебували в приміщенні на момент візиту журналіста є помічниками-консультантами депутатів Волинської обласної ради та Луцької міської ради, а також членами партії ВО «Батьківщина», – йдеться у відповіді.

У «Батьківщині» також не повідомили хто така Бондарук Тетяна Іванівна, яка у 2017 році здійснила найбільше добровільних пожертв на рахунки обласної партійної організації – понад 138 тисяч гривень. Найімовірніше, це дружина голови обласної парторганізації Валерія Бондарука, однак в письмовій відповіді осередку не підтвердили й не спростували цього.

Ще на одне із поставлених в листі запитань щодо того, чи лобіюють якимось чином представники ВО «Батьківщина» вирішення питань ПАТ «Луцьксантехмонтаж №536» в органах влади, відповіді в повідомленні парторганізації немає.

Юрій ГОРБАЧ