Волинські активісти та посадовці вчилися цифрової компетенції у комунікації із переселенцями

Волинські активісти та посадовці вчилися цифрової компетенції у комунікації із переселенцями

Війна загострила запит у потребі якісної та надійної комунікації усередині країни. Зокрема із тими, з ким контакт необхідно налагодити швидко, якісно і надійно – з переселенцями.

У четвер, 16 червня, Волинський Інститут Права організував надзвичайно ресурсний онлайн-тренінг «Інформаційно-комунікаційні технології та їх використання для роботи із потребами вимушено-переміщених осіб у громадах Волині».

Більше 40 громадських активістів, волонтерів та службовців із різних територіальних громад Волині долучилися до події. Запит на нові знання та володіння новими цифровими технологіями був очевидний. Це підтверджує тренерка Оксана Ємшина (Гоцко).

«Ми розраховували, що буде до 20 людей, а виявилося, що бажаючих долучитися значно більше. Тішить, що коли працювали по групах, учасники дійсно опрацювували і генерували ідеї» – підкреслює тренерка.

Ціль тренінгу полягала у тому, аби навчити учасників на практиці використовувати нові цифрові технології для збору та обробки інформації, швидкої комунікації із цільовими аудиторіями. Адже є велика кількість інструментів, якими можна користуватися не виходячи із дому. Це спрощує життя і економить час. До прикладу, є такі сервіси для опитувань як: GoogleForm, Tricider, Mentimeter, SurveyMonkey.

Також Оксана Ємшина пояснила учасникам, наскільки цифрові інструменти не тільки полегшують життя загалом, а й допомагають у організації подій. Зокрема заходів із переселенцями. Адже саме з ними необхідно налагодити якомога швидше контакт, виявити їх проблеми, потреби та діяти.

Крім теоретичної частини тренінг передбачав і практичну складову. За результатами проведеної події, учасники навчилися з допомоги тренерки користуватися запропонованими цифровими інструментами. Вони мали можливість одразу задати запитання, коли виникали якісь труднощі, та могли виправити свої помилки.

«Тішить, що люди на індивідуальних завданнях дійсно хотіли користуватися інструментами. Мінімум половина учасників добре зрозуміли, як це робиться. Для мене це дуже цінно. Моя мета таких вебінарів, щоб не просто розказувати, а й давати можливість пробувати. Людина казала, що їй щось не виходить, і я могла відреагувати, допомогти. Я дуже задоволена результатом», – підсумувала Оксана Євшина (Гоцко).

Довідково

Вебінар організував Волинський Інститут Права в рамках проєкту «Соціальна інтеграція ВПО через розвиток громад у партнерських громадах проєкту USAID «ГОВЕРЛА» у Волинській області», що став можливий завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США».