Волинське бюро економбезпеки розслідує, хто завіз в Україну вінілові програвачі під виглядом гуманітарної допомоги війську

Волинське бюро економбезпеки розслідує, хто завіз в Україну вінілові програвачі під виглядом гуманітарної допомоги війську

В Україну під виглядом гуманітарної допомоги намагалися ввезти вінілові програвачі. Товар прямував до благодійного фонду з Житомирщини, а кінцевим отримувачем нібито мала стати військова частина. Ділків викрили волинські митники.

Як інформує «Сила правди» про це йдеться у постанові Любомльського районного суду. 

У квітні 2023 року з Польщі в пункт митного контролю «Ягодин» прибула вантажівка, в якій знаходилось 50 аудіосистем марки «Lenco» вагою 660 кілограм і вартістю понад 7,3 тисячі євро (близько 291 тисячі гривень). Водій подав документи, де було зазначено, що товар є гуманітарною допомогою і прямує він до благодійного фонду «Територія життя» з Житомира. Кінцевим отримувачем вінілових програвачів нібито мала стати одна із військових частин.

Під час огляду вантажівки волинські митники виявили в кабіні водія другий пакет документів: експортну декларацію та інвойс, відповідно до яких відправником був виробник програвачів – компанія «Lenco Benelux BV», а отримувачем – фізична особа в Україні. Митники затримали вантаж і склали протокол за статтею 483 Митного кодексу (Переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю), який згодом скерували до суду.

Фото Волинської митниці

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» зв’язався із директором благодійного фонду «Територія життя» Павлом Непшею стосовно цієї ситуації.

«Це була шахрайська схема. Ми вже дали свідчення і в суді, і в прокуратурі, і в ДБР стосовно програвачів. Там не було, навіть, ніяких наших печаток і підписів на цих документах, по яких вони заїжджали, так як вони заїжджали за гарантійним листом від військової частини. Тобто, в цьому листі було просто вказано, що вони заїжджають на наш фонд. Там, жодної печатки чи підпису нашого не було. З цією особою я не знайомий» – коментує директор благодійного фонду. 

Під час розгляду справи про адміністративне правопорушення у Любомльському районному суді суддя Степан Чишій постановив приєднати матеріали до кримінального провадження за ознаками ч.1 ст.212 КК України (умисне ухилення від сплати податків), яке на той момент уже відкрило Територіальне управління Бюро економічної безпеки у Волинській області. Справу продовжують розслідувати.

Парадокс, але якщо за адмінправопорушення стосовно недотримання митних правил зловмисникам загрожував штраф у розмірі вартості товару (тобто близько 291 тисячі гривень), то тепер за кримінальне – від 17 до 34 тисяч гривень з позбавленням права обіймати певні посади і займатись відповідною діяльністю на строк до трьох років. Це якщо в процесі розслідування справу не перекваліфікують.

Раніше «Сила правди» писала, як на Волині за контрабанду іноземця оштрафували на понад 4 мільйони гривень.

 

Ольга Будник