Волинська ОДА замовила шкільних автобусів на майже 78 мільйонів гривень

Волинська ОДА замовила шкільних автобусів на майже 78 мільйонів гривень

Управління освіти і науки Волинської обласної державної адміністрації замовило нових шкільних автобусів 2023 року випуску на майже 78 мільйонів гривень. Транспортні засоби мають бути доставлені замовнику до 1-го листопада цього року.

Як дізналася «Сила правди» інформація про відповідний тендер розміщена в системі державних закупівель «Prozorro».

15 червня 2023-го відбулися відкриті електронні торги, за результатом яких управління освіти і науки Волинської ОДА 23-го червня уклало із ПрАТ «Хмельниччина-АВТО» договір на постачання 26 шкільних автобусів. За умовами договору, автобуси «ЗАЗ A08A2B-10» жовтого кольору із написами «Шкільний автобус» компанія має поставити до 1-го листопада цього року за 77,74 мільйона гривень, тобто по 2,99 мільйона за один. Фінансування здійснюватимуть порівну з державного та місцевого бюджетів. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 28 квітня Волинська область має отримати майже 40 мільйонів гривень цільової субвенції саме на придбання транспортних засобів.

В управлінні освіти, науки та молоді Волинської ОДА «Силі правди» повідомили, що з початку повномасштабної війни з волинських шкіл було вилучено 63 автобуси на потреби Збройних сил України, тож закупівля наразі є необхідною і проходитиме в декілька етапів.

Замовлені транспортні засоби спеціалізовані для перевезення школярів. Робоче місце водія має бути обладнане звуковою сигналізацією «Прошу зупинитись». У салоні – 31 пасажирське місце, у тому числі чотири – для дорослих, які супроводжують учнів. В автобусах мають бути встановлені закриті системи обігріву салону, що забезпечують підтримання температури не менше ніж +15 градусів. Гарантія на ці транспортні засоби – 2 роки, або 100 тисяч кілометрів пробігу.

За словами відповідальної за закупівлю в управлінні Ангеліни Поляк, в автобусах не буде спеціально оснащених сидінь для дітей з обмеженим пересуванням, адже згідно із запитами громад, такої потреби наразі немає.

Постачальник автобусів ПрАТ «Хмельниччина-АВТО» – на ринку більше 20 років. Компанію нині очолює Дмитро Сиволожський, який керує і її філією «СЛУЧ-АВТО». Вони входять до корпорації «УкрАвто», якою володіє народний депутат України 4-х скликань (2002-2014 рр), колишній член Блоку Юлії Тимошенко та Партії регіонів Таріел Васадзе. Він чимало років регулярно потрапляє у рейтинг ТОП-100 найбагатших українців за версією журналу Forbes. Востаннє Forbes оцінив статки Васадзе у 2021 році – у 135 мільйонів доларів.

Суперниками цього підприємства на тендері були черкаське ТОВ «Автоград-2007» і ТОВ «Торговий дім «Еталон авто» з Київщини. Перші запропонували автобуси «Ataman D093S2», а другі – «Еталон A08116Ш-0000040». Обоє – за 78 мільйонів гривень, тобто по три мільйони за один.

ТОВ «Автоград-2007» – офіційний дилер Isuzu, Hyundai, автобусів Ataman. На ринку – з 2007 року. Компанія належить черкащанам Андрію Каданцеву і Дмитру Майданику.

ТОВ «Торговий дім «Еталон авто» – офіційний дистриб’ютор автомобільної техніки і комунального транспорту корпорації «Еталон». Виготовленням автобусів підприємство займається майже 20 років. Кінцевим бенефіціарним власником фірми є громадянин Швейцарії Петер Герберт Швотцер.

Нагадаємо, нещодавно «Сила правди» розповідала, що комунальне підприємство «Волиньприродресурс» Волинської обласної ради придбало автомобіль «Hyundai Staria US4» 2023 року випуску в найдорожчій комплектації за 2,3 мільйона гривень.

 

Ірина Кравчук