Волинська облрада не затвердила багаторічного директора філармонії на новий термін

Волинська облрада не затвердила багаторічного директора філармонії на новий термін

Волинська обласна рада не затвердила чинного директора Волинської обласної філармонії Сергія Єфіменка на наступний термін у кріслі керівника. Нещодавно він вкотре виграв кадровий конкурс й міг продовжити очолювати концертну установу протягом пʼяти років. Однак, не отримав достатньої підтримки депутатів.

Як повідомляє «Сила правди» 16 листопада відбулася сесія Волинської обласної ради, на якій розглянули питання про призначення Сергія Єфіменка на посаду директора Волинської обласної філармонії на контрактній основі строком на 5 років. 

Перед голосуванням слово надали голові фракції ВО «Свобода» Анатолію Вітіву. Депутат зазначив, що Сергій Єфіменко не раз фігурував у резонансних темах, й запропонував взагалі відхилити розгляд цього проєкту рішення й повторно провести кадровий конкурс на посаду очільника концертної установи.

Анатолій Вітів вважає, що Волинській обласній філармонії потрібен інший директор.

«Є питання до директора щодо функціонування закладу. Тому у мене є пропозиція не підтримати це питання і звернутися до Волинської обласної адміністрації, щоб провести повторний конкурс на займану посаду. Так буде правильно. Бо, зважаючи на ситуацію, яка там склалася… Ми багато чули, зараз ще багато читаємо. Це має певний суспільний резонанс і в політичних колах, і в депутатському корпусі. Я думаю, що це буде єдине правильне вирішення цієї ситуації. Ми всі зацікавлені в розвитку наших комунальних закладів, в тому числі закладів культури», – зазначив Анатолій Вітів.

Зважаючи на те, що Сергій Єфіменко отримав найбільшу підтримку членів комісії на кадровому конкурсі у Волинській обласній адміністрації, питання таки розглянули. У результаті, «за» проголосувало 29 депутатів з 33 необхідних для прийняття рішення. 

На виборах Сергій Єфіменко публічно підтримував лідера політичної партії “За майбутнє” Ігоря Палицю

Згодом депутатка фракцій ВО «Батьківщина» Людмила Кирда запропонувала повторно проголосувати за кандидатуру Сергій Єфіменка й наполягла, щоб депутати таки підтримали багаторічного очільника концертної установи.

«Комісія його підтримала, дала пропозицію затвердити контракт на один рік. Я не можу зрозуміти, в чому питання? У комісії питань не було жодних. Не можна так обходитися з людиною, яка має відповідний досвід. Треба підтримати людину! На один рік. Підтримайте, будь ласка! Я прошу повернутися до цього питання й поставити на голосування», – зазначила Людмила Кирда.

Втім, голова Волинської обласної ради Григорій Недопад відхилив цю пропозицію, адже повторне голосування можливе лише у разі розгляду на засіданні нового проєкту рішення.

Таким чином Сергій Єфіменко залишився виконувачем обовʼязків директора Волинської обласної філармонії до призначення нового керівника.

Волинська облрада не затвердила Сергія Єфіменка на посаду директора філармонії.

Нагадаємо, конкурс на посаду директора Волинської обласної філармонії завершився 21 вересня 2023 року. Серед трьох кандидатів найбільшу підтримку здобув чинний керівник, який очолює заклад з 1997 року, Сергій Єфіменко. Конкурсна комісія, яка засідала у Волинській обласній державній адміністрації, закрила очі на те, що кілька років тому чоловіка притягували до відповідальності за корупцію: у 2021-му Єфіменка судили за нарахування і виплату 65 тисяч гривень премії своїй дружині Оксані Єфіменко.

Також «Сила правди» розповідала про тиск і можливі зловживання незмінного упродовж років керівництва Волинської обласної філармонії. Десятеро теперішніх та колишніх працівників, з якими вдалося поспілкуватися, поділилися фактами з життя за лаштунками концертної установи. За їхніми словами, директор організовує заходи «поза касою», витрачає ресурси філармонії у власних цілях, роздає посади і виписує премії родичам, а звичайним артистам не доплачує. 

 

Ірина Кравчук