Волиняни вчилися, як розширити можливості волонтерських рухів

Волиняни вчилися, як розширити можливості волонтерських рухів

2022-ий став роком чергового сплеску волонтерства у нашій державі. І мова не лише про допомогу ЗСУ, а й подолання інших викликів зумовлених війною. Самоорганізація українців досягла того рівня, коли народ здатен вирішувати свої проблеми власними силами. Водночас, для ефективної роботи одної мотивації не достатньо (особливо, коли мова йде про забіг на довгу дистанцію). Навчання та розвиток практичних навичок – ось що сьогодні неймовірно важливе для результативної волонтерської діяльності.

Тому, черговий вебінар, який організував Волинський Інститут Права за підтримки проєкту USAID «ГОВЕРЛА», був присвячений розширенню можливостей волонтерських рухів. Участь у ньому взяли не лише активісти, а й посадовці волинських громад.

«Це вже п’яте онлайн-навчання, яке ми провели з червня цього року. Тема кожного вебінару різна: інформаційна гігієна та безпека, антикризові комунікації, фандрайзинг, інформаційно-комунікаційні технології, волонтерство. Все це ми робимо для того, щоб зробити діяльність тих, хто творить зміни на місцях, професійнішою та ефективнішою», – зазначає керівниця Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.

Як проаналізувати власні спроможності і зробити з цього правильні висновки? Що таке мапа партнерства і як її створити? Що допомагає волонтерам і що заважає для налагодження тривалих партнерств? Відповіді на ці питання учасники вебінару отримали завдяки незалежному консультанту для урядових та неурядових організацій Віктору Артеменку.

«Ми багато говорили про те, як не працювати від проблеми до проблеми, від одного запиту до іншого, а бачити всю роботу в комплексі. Тільки тоді можна відсіяти другорядне і точково працювати над досягненням головної цілі», – каже тренер заходу.

Отриманні знання учасники заходу могли закріпити під час практичних завдань. Поділившись на групи, на прикладі реальних історій вони напрацьовували рекомендації, як результативно реалізувати те чи інше волонтерське завдання.

«Мені особливо цінно було почути про налагодження сталого партнерства і те, як проаналізувати можливості волонтерського руху. Це важливі знання, якими точно буду користуватися на практиці. Ну і як це завжди буває під час таких заходів, вебінар став хорошою можливість познайомитися з колегами та обмінятися цінною інформацією», – ділиться своїми враженнями волонтерка, голова громадської організації «Велика ідея» Людмила Зубарєва.

Довідково:

Захід було реалізовано Волинським Інститутом Права в рамках проєкту «Соціальна інтеграція ВПО через розвиток громад у партнерських громадах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» у Волинській області», що став можливий завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.