«Відправ Франка на фронт»: волонтери створили проєкт щоденних невеликих внесків на армію

«Відправ Франка на фронт»: волонтери створили проєкт щоденних невеликих внесків на армію

Ілюстрована купюра 20 гривень Фото: Instagram / frankanafront
 
Волонтери з креативних індустрій створили проєкт «Франка на фронт», який закликає українців щодня донатити по 20 гривень — ці кошти активісти передають на підтримку армії та гуманітарних цілей. За перші 11 днів роботи вже зібрали 235 тисяч гривень.

Про це йдеться в пресрелізі, яке hromadske надіслали засновники проєкту.

Автори ідеї переконані, що маленькі внески, як 20 гривень, здатні утворити вагомі суми, коли їх відправляє багато людей. Щодня команда збирає «Франків» і надсилає в різні благодійні організації на підтримку українських Збройних сил та гуманітарних проєктів.

«”Франка на фронт” запустив масову хвилю мікродонатів. Уже раніше волонтери заохочували скидати 10 гривень, Притула писав про 2 гривні, але ці заклики не мали конкретної виразної форми, адже мова в них все ж таки велася про гроші. Ми подумали: якщо у невеликої суми з’явиться форма, людині буде не так соромно її відправляти, бо ж тоді ти відправляєш не 20 гривень — ти відправляєш самого Франка. А це вже звучить вагомо», — коментує автор ідеї Андрій Міщенко.

Як зазначається в пресрелізі, за перші 11 днів роботи проєкту команда зібрала на свої реквізити 235 120 гривень — або 11 756 «Франків». Гроші направили до низки фондів, перелік яких команда регулярно розширює тими, які «знає чи перевірила особисто».

Автори розповідають, що ідея такого проєкту зародилася у 2015 році, коли «люди втомилися від війни на Донбасі та потребували мотивації підтримувати армію». Тоді її так і не реалізували, але вже у 2022-му Франко «вдягнув каску і вирушив на фронт». Команда розповідає, що вже долучає до ініціативи інші грошові купюри з культурними діячами і планує поширити кампанію на інші країни, щоб залучити більше фінансової допомоги з-за кордону.

Також організація веде перемовини з ілюстраторами, музикантами, письменниками й іншими митцями, щоб разом розповідати про самого Івана Франка, його культурну та літературну діяльність. Команда ставить за мету наповнити постать Франка новими сенсами і «перетворити його з автора кількох віршів у шкільній програмі на масштабну, вагому, актуальну постать, якою він і є насправді».

 

Маркіян Климковецький