Репортажі, розслідування у форматі відео. Переглядайте разом з нами.


Як одноклітинний організм ледь не знищив життя на Землі

Існує організм, який змінив світ. Він спричинив обидва найперших масових вимирання в історії Землі, а також проклав дорогу до складних форм життя. Як?
19

Що ви знаєте про ЄС? У Луцьку відбувся євробрейн-ринг

У якій європейській країні винайшли сироваріння? Скільки країн в ЄС? Як вирішив для себе проблему дорожних заторів мер Лондона? Відповіді на ці та інші питання довелося шукати учасникам брейн-рингу на тему Європейського Союзу, який відбувся у четвер, 7 червня, в Луцьку.
44

На Ківерцівщині розчищали майбутній туристичний маршрут

Річка Путилівка, що на Волині протікає територією Ківерцівського району, є важливою для розвитку екологічного водного туризму. Водночас, сплавлятися по ній складно через повалені та притоплені дерева.
54

З вірою у краще: у Луцьку відбувся Перший молитовний сніданок

Більше двохсот представників духовенства, влади, громадського сектору, бізнесу та інші зібралися у Луцьку на Перший молитовний сніданок. Захід відбувся 1 червня у  приміщенні облмуздрамтеатру.
45

Децентралізація по-камінь-каширськи: місія нездійсненна?

Активний розвиток місцевого самоврядування в країнах ЄС розпочався з децентралізаційних реформ. В Україні цей процес стартував з 2015 року. Відповідно до перспективного плану у Волинській області планується створити 74 об’єднаних громади. Станом на 1 червня 2018 року на Волині є 41 ОТГ.
50

В перший клас без конкурсу: нові правила для школярів

З 2018 року у школах вчитимуться першокласники, яким для вступу не треба проходити конкурси на перевірку знань, — пише hromadske.ua. Тепер першокласників набиратимуть у школи за територіальною приналежністю. Нові зміни спричинили нові проблеми: школи переповнюються заявами на вступ. На прикладі одного із спальних районів столиці, Громадське дізналось наскільки завантажені школи у спальних мікрорайонах та як дві школи можуть прийняти тисячу першокласників.
17

Платний безвіз: як працюватимуть нові вимоги для в’їзду в Шенген

Посли країн ЄС підтримали проект закону, що змінить правила подорожей до Шенгенської зони. Зокрема, для отримання дозволу на поїздку до Євросоюзу з біометричним паспортом (тобто, по безвізу) українцю доведеться сплатити 7 євро та заповнити електронну форму, — пише hromadske.ua
44

Як проходила 13-та теренова гра «Звитяга»

Щороку навесні молодь з різних куточків України вирушає на Волинь для того, щоб взяти участь у військово-патріотичній тереновій грі «Звитяга». Цьогоріч теренівка відбувалась з 5 по 8 травня на місцях боїв Української повстанської армії, поблизу села Берестяне Ківерцівського району Волинської області. Учасниками «Звитяги» стали близько 350 осіб з 20 областей України, серед яких, зокрема, делегації з Донеччини, Луганщини та Білорусі.
27

Не війна зараз заважає прийти європейському бізнесу в Україну, — керівник відділу представництва ЄС

Про сподівання ЄС щодо України. Про те, чи є шанси на зміни. Чому важко розвивається економіка? І що є пріоритетним для ЄС у розвитку української держави розповів "Громадському.Волинь" керівник відділу преси та інформації представництва ЄС в Україні Юргіс Вілчінскас.
10

Чим живе європейське самоврядування? [Репортаж з Кракова]

Більше двох тисяч посадовців, громадських активістів, представників бізнесу, науковців та ЗМІ з різних країн обговорили сучасні тенденції розвитку міст під час Європейського конгресу місцевого самоврядування. Захід відбувся 26 – 27 квітня у Кракові (Польща).
79