В уряді розповіли, як школи вийшли з локдауну: у трьох областях закрилася понад чверть освітніх закладів

В уряді розповіли, як школи вийшли з локдауну: у трьох областях закрилася понад чверть освітніх закладів

Після закінчення локдауну 25 січня більшість закладів загальної середньої освіти вже розпочали освітній процес в очній формі. Водночас у трьох областях — Чернівецькій, Запорізькій та Кіровоградській — закриті від 30% до 42% шкіл.

За інформацією hromadske про це повідомив міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Він зазначив, що більшість шкіл розпочали навчання в очній формі з частковим використанням змішаної та дистанційної форм.

Так, за парти повернулося майже 100% учнів Одеської, Хмельницької, Дніпропетровської, Волинської, Донецької, Чернігівської, Івано-Франківської, Житомирської областей та Києва.

Від 99% до 91% шкіл повернулися до очного формату навчання у Черкаській, Луганській, Сумській, Київській, Миколаївській, Херсонській та Харківській областях. Як зазначив міністр, у самому Миколаєві учні 1-4, 9 та 11 класів навчатимуться в очному режимі, а решта — за змішаною формою.

Про форму навчання

Шкарлет розповідає, що на Полтавщині діє переважно змішана й дистанційна форми навчання. У Тернопільській області учні молодших класів відвідують уроки у звичному режимі, а школярі 5-11 класів навчаються за змішаною формою. У Вінницькій області 1-4 та 9-11 класи навчаються очно, 5-8 класи — за змішаною формою. У Рівненській, Львівській та Закарпатській областях переважно очна та змішана, частково — дистанційна форми навчання.

Як нині можуть працювати школи?

Після закінчення жорсткого карантину дитсадки та школи можуть працювати у звичному режимі. Заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти можна відвідувати групами не більш ніж 20 людей.

Заборонено відвідувати заклади освіти здобувачами освіти, коли на самоізоляції через контакт із пацієнтом з підтвердженим COVID-19 перебуває понад 50% здобувачів освіти та персоналу.

Також заклади освіти мають працювати з дотриманням протиепідемічних заходів.

Що в нас із карантином?

З 25 січня в Україні перестали діяти посилені карантинні обмеження — вся країна переходить у «помаранчеву» зону карантину, яка була до локдауну.

Діють такі правила (детальніше читайте тут):

  • заборонено перебувати у громадських місцях без захисних масок;
  • заборонено проводити масові заходи за участі понад 20 людей;
  • не проводять планові госпіталізації в лікарнях;
  • заборонено працювати спортзалам і фітнес-центрам, якщо в них перебуває більше однієї людини на 20 квадратних метрів;
  • зали у кінотеатрах та інших культурних закладах мають бути заповнені не більше як на 50%;
  • у громадському транспорті, крім метро, дозволяється перевозити пасажирів тільки на сидячих місцях.

 

Борис Ткачук