В Шацькій ОТГ розповіли про перспективи розвитку громади

Децентралізація – одна із найефективніших українських реформ сьогодення. Водночас, крім загальних тенденцій, кожна створена громада має свої особливості розвитку. Саме тому, щоб побачити волинські децентралізаційні здобутки та обмінятися досвідом, нещодавно до Шацької ОТГ завітали представники громад Львівщини.

Під час цього візиту львів’яни дізналися про особливості функціонування даної ОТГ та про основні напрями розвитку громади.

“Ми утворилися в 2016 році. Окрім Шацька до складу ОТГ увійшли Прип’ятська та Самійличівська сільські ради. Наш бюджет у 2017 році склав понад 54 млн. грн., що фактично більше ніж бюджети окремих громад, які увійшли до складу ОТГ. Цьогоріч ми також  орієнтуємося на бюджет у розмірі 54 млн. грн.”, – зазначила виконуюча обов’язків Шацького селищного голови Людмила Цевух.

Нині у планах розвитку Шацької ОТГ реконструкція вуличних тротуарів, громадської вбиральні, спортивного стадіону, створення меліоративних систем, ремонт приміщень закладів культури, тощо.

“Триває розробка Стратегії розвитку Шацької ОТГ. Наразі робоча група визначила чотири основних напрямки – це розвиток курортно-рекреаційного потенціалу; так званої “зеленої економіки”, які нам треба розвивати у віддалених населених пунктах громади;  інфраструктури та людського потенціалу”, – зазначив проектний менеджер Шацької ОТГ Сичук Андрій.

Окрім спілкування із шацькими колегами, львів’яни відвідали комунальні заклади ОТГ та мали змогу переконатися у туристичних принадах місцевих озер.

“Враження від цієї поїздки у мене тільки позитивні. По-перше, дуже добре, що є можливість спілкуватися з своїми колегами з інших міст та областей. По-друге, мене зацікавила інвестиційна привабливість Шацька, їх можливість залучення коштів для розвитку території та очисні споруди”, – зазначила секретар Ходорівської міської ради Марія Гавінська.

Організатор заходу, виконавчий директор волинського регіонального відділення Асоціації Міст України Богдан Самойленко розповів, що подібні візити відбуваються часто, адже обмін досвідом між представниками ОТГ з різних областей України сприяє не тільки налагодженню контактів, а й впровадженню нових методів управління розвитку громад.