В національному парку на Волині рубають живий ліс

Про це заявила адміністрація Ківерцівського національного природного парку «Цуманська пуща» після проведення ряду виїздів на територію, підконтрольну установі.

Заступник директора парку та головний природоохоронець Федір Доридор заявив, що тільки за перше піврічя 2016 року працівниками парку було зафіксовано 29 ділянок із суцільно зрубаним лісом. Площа таких ділянок складає 36,2 гектара лісу. Окрім цього, природоохоронці зафіксували 10 ділянок, де здійснили, нібито санітарну рубку лісу. Проте Доридор додає, що усі ділянки мають один і той же розмір – 1 гектар. «Як може хворіти ліс в десяти випадках в одному розмірі?”, – задає риторичне запитання лісівник.

Як повідомляють працівники парку, основна проблема полягає у тому, що їм досі не передали усі землі, які закріплені як територія парку. Де-факто, це великі масиви лісу, які перебувають на балансі у лісгоспів або сільрад. Саме тому ці суб’єкти підписали, так зване, охоронне зобов’язання, згідно з яким беруть на себе відповідальність за охорону усіх територій допоки повноваженя охорони остаточно не будуть передані національному парку.

Втім, через великі об’єми незаконних рубок нині проводиться перевірка у Ківерцівському лісгоспі. З приводу рубок адміністарція парку звернулася до прокуратури, аби остання вчинила дії щодо притягнення осіб до відповідальності.

Національний природний парк Цуманська пуща має природоохоронний, науковий та туристичний потенціал. «Нам буде не дуже приємно, коли туристи будуть бачити тільки одні зрубані дерева, або хтось на джипі буде під’їжджати і задавати питання, що ми тут робимо», – каже начальник Відділу еколого-освітньої та рекреаційної діяльності парку Павло Савчук.

Він пояснив, що у парку дуже багата флора і фауна, що є предметом до наукових досліджень та відкриттів. Якщо нищити тут природу, вся унікальність цього місця просто зникне. Це ж приваблює й туристів. Нині парк уже підготував піші, вело та навіть автомаршрути, якими можна здивувати туриста.

Загалом, окрім юридичних воєн та спроб притягнути зловмисників до відповідальності, працівники парку практично зшивають по клаптиках парк «Цуманська пуща».