Уже п’ять років як не можуть “посадити” волинського суддю

Суддю Ківерцівського районного суду Івана Підгорного судять уже майже п’ять років.

Чергове засідання у розгляді кримінальної справи проти нього відбулося у четвер, 19 березня, у Млинівському районному суді, що на Рівненщині.

Івану Підгорному інкримінують дві статті Кримінального кодексу України: ч. 2. ст. 368 КК України та ч. 2 ст. 375 КК України.

Журналісту «Громадського.Волинь» вдалося потрапити на одне із судових засідань. На цьому етапі Млинівський районний суд уже перейшов до розгляду справи. Головуюча у справі – суддя Алла Бандура.

Проте, цьому процесу передувало уже три судові інстанції. Спершу справу розглядав Рівненський районний суд, який засудив Івана Підгорного на 5 років в’язниці із випробувальним терміном – 2 роки. Те ж саме рішення прийняв й Апеляційний суд Рівненської області. Тоді підсудний звернувся уже до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ. Той повернув справу на розгляд у Млинівський районний суд Рівненської області.

Загалом же судова тяганина триває близько п’яти років. Досі правоохоронці та судді не можуть посадити за грати Підгорного. Його представник, адвокат Віталій Столярук каже, що у справі недостатньо доказів, аби довести вину Підгорного.

На звукозаписах кількарічної давності, що досліджував суд, Підгорний свою вину категорично заперечував. І хоч він й не бажав говорити на камеру, але усно заявив, що до сих пір не вважає себе винним.

Тим не менше прокурор Відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування органами внутрішніх справ та підтримання державного обвинувачення прокуратури у Волинській області Ярослав Гиричук каже, що слідство встановило два факти взяття хабара підсудним.

Так, у жовтні 2008 року один із місцевих підприємців міста Ківерці передав судді ківерцівського районного суду Івану Підгорному пральну машинку та 1200 гривень за винесення позитивного рішення у цивільній справі бізнесмена. Він прохав у судді визнання за ним права власності на приміщення. Останній у свою чергу просив хабара.

А у 2010 році цей же суддя вимагав 4000 гривень від іншого підприємця за вирішення на його користь питання стосовно виключення автомобіля з акту опису. Цього ж року співробітники СБУ здійснили слідчо-оперативну дію та затримали суддю Підгорного на отриманні хабара. Кадри саме цього відео досліджуав суд на засіданні.

Окрім цього, як писала газета «Волинь», двічі — в травні 2009 та в січні 2010 року — членом Ради суддів України, головою апеляційного суду області Петром Філюком вносилися подання кваліфікаційній комісії загальних судів Львівського апеляційного округу щодо ініціювання питання про дисциплінарну відповідальність судді Івана Підгорного. У результаті комісія обмежилась покаранням — двома доганами Підгорному. Але подання про звільнення з посади, в тому числі голови ради суддів області, за порушення ним присяги судді та норм чинного законодавства, не було підтримано.

Суд продовжує вивчати матеріали справи, яка складається із шести томів. «Громадське.Волинь» відслідкує, яким буде вирок ще одного суду у справі судді Івана Підгорного, та повідомить своїх глядачів.