Уряд запускає програму «єРобота»: видаватимуть гранти до 250 тисяч грн на новий бізнес

Уряд запускає програму «єРобота»: видаватимуть гранти до 250 тисяч грн на новий бізнес

Держава обіцяє почати видавати українцям безповоротні гранти до 250 тисячі грн на новий бізнес в межах нової програми «єРобота».

За даними hromadske про це повідомив прем’єр Денис Шмигаль 21 червня.

За рік планують видати 20 тисяч таких грантів. Загалом на це виділять 5 млрд грн.

«Будь-який українець, що має бізнес-план, і тверді наміри розпочати власну справу, може розраховувати на підтримку держави… Ми говоримо про можливість запустити будь-який мікробізнес, як то пошив одягу і взуття, хімчистка, сервісний чи ремонтний центр, СТО, монтажні роботи тощо», — відзначив Шмигаль.

Як отримати гроші?

Прем’єр-міністр зауважив, що учасником програми може стати будь-який українець, який не працює на інших підприємствах та не веде інший бізнес. Для отримання гранту, за його словами, треба буде подати заявку через портал «Дія» чи відділення «Ощадбанку», додавши до заявки бізнес-план.

Протягом 10 робочих днів експерти «Ощадбанку» та Державного центру зайнятості проведуть оцінку проєкту, і якщо він відповідає критеріям програми, грантові кошти будуть перераховані на ваш окремий рахунок.

Шмигаль відзначає, що з цього рахунку можна буде купити обладнання, сировину, матеріали, закупити інструменти, частково оплатити оренду.

«Додатково нові підприємці зможуть отримати дешевий кредит за програмою «5-7-9» у розмірі до 2,5 млн грн. Це кошти на будівництво чи реконструкцію приміщень, на придбання додаткового обладнання, фінансування оборотного капіталу», — зауважив прем’єр-міністр.

 

Борис Ткачук