Уряд працює над розширенням «єПідтримки». З-поміж варіантів — дозволити купляти ліки ще одній групі людей

Уряд працює над розширенням «єПідтримки». З-поміж варіантів — дозволити купляти ліки ще одній групі людей

Уряд працює над розширенням «єПідтримки» (програми виплат українцям за вакцинацію проти коронавірусу). Зокрема, хочуть дозволити більшій кількості щеплених людей витрачати гроші на ліки.

За інформацією hromadske про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, цитує сайт Офісу президента.

Міністерство соціальної політики та Міністерство цифрової трансформації наразі розглядають можливість дозволити купувати ліки у межах програми людям з інвалідністю першої групи — незалежно від віку.

Шмигаль також розповів, що вже понад 7,5 мільйона людей отримали гроші у межах програми виплат за вакцинацію проти коронавірусу.

Нагадаємо, з 24 січня витрачати кошти «єПідтримки» на ліки можуть люди від 60 років.

Що таке «єПідтримка»?

«єПідтримка» ㅡ це програма підтримки, за якою українці, що пройшли повний курс вакцинації проти коронавірусу, можуть отримати тисячу гривень.

Ці гроші можна витратити лише на визначені категорії: книжки, спортзали, квитки в кіно, театр, музеї, на концерти чи поїздки Україною ㅡ і в такий спосіб підтримати бізнес, який найбільше страждає через карантин.

Гроші можуть отримати лише повністю вакциновані українці із «зеленим» COVID-сертифікатом у додатку «Дія».

Щоб отримати допомогу, треба оформити спеціальну картку в банку (онлайн чи безпосередньо в банку) та подати заявку в «Дії».

Ви отримуєте гроші на 4 місяці. Якщо за цей час ви їх не витратите — рахунок закриють. Зняти їх із картки, переказати на іншу картку чи витратити на інші категорії товарів та послуг не вийде.

Розраховуватися цими грошима можна буде онлайн та офлайн, але тільки в зазначених категоріях українського бізнесу. Банки розпізнаватимуть COVID-тисячу в разі оплати карткою за допомогою МСС-кодів.

 

Остап Крамар