Україна, Польща та Словенія домовляються про взаємне визнання цифрових документів — Федоров

Україна, Польща та Словенія домовляються про взаємне визнання цифрових документів — Федоров

Україна, Польща та Словенія домовилися про нові спільні проєкти, зокрема про старт пілоту щодо взаємного визнання цифрових документів.

За інформацією hromadske про це повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Мінцифри домовилося про взаємне визнання електронних підписів із Польщею. За словами Федорова, це відкриє «революційні можливості» для нашого бізнесу, адже тепер можна буде підписувати договори онлайн.

Окрім того, Україна разом із Польщею та Словенією стане однією з перших країн-учасників пілотного проєкту ID Wallet.

Федоров повідомив, що Польща почала приймати «Дію» під час перетину кордону для ідентифікації, а в польському застосунку mObywatel з’явився спеціальний цифровий документ для українців.

За словами міністра, завдяки Польщі Україна отримала необхідну техніку для забезпечення кібербезпеки та змогла убезпечити державні реєстри.

А завдяки міністрам цифрової трансформації ЄС, зокрема міністру Словенії Марку Борису Андріяничу, Україна змогла отримати 5 тисяч Starlink, які допомагають залишатися на звʼязку та виконувати свою роботу нашим лікарям, пожежникам, учителям тощо.

«Ми цінуємо цю підтримку та сподіваємось на ще більшу кількість діджитал- і бізнес-інтеграцій між нашими державами», — заявив Федоров.

 

Ірина Сітнікова