Учителі та вихователі можуть дистанційно працювати з-за кордону — освітній омбудсмен

Учителі та вихователі можуть дистанційно працювати з-за кордону — освітній омбудсмен

Постанова Кабінету міністрів про особливості дистанційної роботи в державному секторі не стосується вчителів та вихователів: їм можна дистанційно працювати з-за кордону.

За інформацією hromadske про це повідомив освітній омбудсмен Сергій Горбачов.

За його словами, постанова уряду №481 від 26 квітня не стосується вчителів та вихователів, оскільки заклади освіти комунальної форми власності не є «суб’єктами господарювання державного сектору економіки». Горбачов каже, що вчителю можна дистанційно працювати з-за кордону і для цього не потрібне відрядження.

«Керівники закладів освіти та органів управління освітою, які вимагають від учителів на цій підставі негайно повертатися в Україну, припиніть свавілля та знущання з учителів», — додав омбудсмен.

Він також просить не забувати, що абсолютна більшість педагогів у школах і садочках — це жінки. Багато хто з них має дітей, за яких відповідають, і вони виїхали за кордон саме задля того, щоб діти були у безпеці.

«Якщо вимагати повернення цих вчительок та виховательок, то вони не залишать дитину за кордоном, а змушені будуть повертатися з нею в Україну під окупаційні ракети. Чиновники справді цього хочуть?» — написав він.

Що за постанова?

26 квітня уряд дозволив у період воєнного стану запроваджувати дистанційний режим роботи для працівників суб’єктів господарювання державного сектору економіки. Однак, згідно з документом, робота працівників, членів виконавчого органу та керівників суб’єктів господарювання за межами України допускається лише в разі службового відрядження, оформленого в установленому порядку.

 

Вікторія Коломієць