У волинських лісах “завелися” шкідники, які за три місяці знищують дерева

У волинських лісах “завелися” шкідники, які за три місяці знищують здорове дерево. Про це співробітники Українського науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації повідомили волинським лісівникам на зустрічі у Маневицькому лісництві.

У корі сосни науковці виявили вершинного короїда, який, за словами експертів, швидко розмножується та знищує здорове дерево за дуже короткий час. У лісі взяли пробу деревини та з’ясували причини захворювання. За словами експертів, шкідник поширився на волинські ліси із лісів Житомирщини.

«Він шкодить дерева, заселяючись під кору, веде активне життя, інтенсивно розмножується. Виїдає найперше луб дерева (частина кори – авт), і паралізує систему, з якої подаються всі поживні речовини з крони дерева до коренів», – пояснює старший науковий співробітник Поліського філіалу Українського науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації Василь Бородавка.

У обласному управлінні лісового господарства повинні вирішити, як боротися із проблемою. Хімічних засобів боротьби на Україні нема. Тому одним із можливих шляхів вирішення проблеми є вирубка лісів, та насадження на їхньому місці нових.

Науковці кажуть, що нові насадження повинні працювати на місці вирубаних дерев вже через 5-7 років.