У Волиньраді сперечалися через розподіл коштів на ремонт доріг

На ремонт та утримання волинських доріг виділять 15 мільйонів з обласного бюджету. Перелік об’єктів, що планують профінансувати у 2017 році за рахунок вільних залишків затвердили 10 квітня під час засідання профільної комісії Волиньради.

Щоправда включення до переліку доріг, а також умови співфінансування викликали суперечки між депутатами. Прозвучало звинувачення, що ремонт і утримання автошляхів фінансують за партійним принципом. Зокрема, позафракційний Олексій Панасюк вважає, що пріоритет надається пропозиціям внесеним депутатами від УКРОПу та Свободи. За його словами, таким чином у перелік потрапила дорога Зоря-Ворчин у Володимр-Волинському районі. Якщо всі інші шляхи будуватимуть, ремонтуватимуть та утримуватимуть на умовах співфінансування з місцевих бюджетів, і це завжди було головною умовою, то у цьому випадку все інакше. У місцевих бюджетах грошей на Зоря-Ворчин не запланували. Відтак, з обласної казни погасять всю потребу в коштах на капремонт. Цього року – 400 тисяч гривень.

Депутат від Солідарності Юрій Гупало намагався з’ясувати, яким чином визначався відсоток співфінансування у кожному випадку. Він обурений тим, що обласна рада і облдержадміністрація не дотрималися обіцянок 50Х50, щодо дороги, яка має стратегічне значення для Волині Шацьк-Залісся-Грабове-Старовойтове. Рівненська сільська рада виділила 8 мільйонів, стільки ж чекали від області. Але у проекті рішення – 100 тисяч.
Гупало запропонував визначити єдиний відсоток, наприклад, десятину. Колеги не підтримали.

Депутат Вячеслав Рубльов каже, що дуже радий за сільраду, яка спроможна виділяти такі кошти, але обласний бюджет не потягне. «Скільки таких сільських рад у Волинській області? Практично немає. То що ми маємо сказати всім сільрадам: ти бідний ніколи не отримаєш гроші, в тебе в селі ніколи не буде дороги?», – зауважив Рубльов.
Голова постійної комісії обласної ради з питань промисловості, транспорту, зв’язку, паливно-енергетичного комплексу, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Юрій Цейко зауважив, що перелік, якщо його підтримає вся обласна рада на черговій сесії, можна буде доповнювати. А нині, ніби то, йдеться про перший етап фінансування ремонту зазначених у ньому доріг.

З повним переліком доріг, що будуть фінансуватися у 2017 році можна ознайомитися ТУТ.
Чергова сесія Волинської обласної ради відбудеться 12 квітня.