У Волиньраді пояснили, чому на їхньому оновленому сайті досі немає багатьох документів

У Волиньраді пояснили, чому на їхньому оновленому сайті досі немає багатьох документів

Волинська обласна рада на початку 2022 року запустила оновлений сайт. Стара версія вебсторінки, яка містила інформацію про діяльність представницького органу краю з 2010 року, то зникає, то повертається в публічний доступ. А от на новий більшість цієї інформації та документів досі не перенесли. В обласній раді це пояснюють воєнним станом і новими алгоритмами.

Про це Центр журналістських розслідувань «Сила правди» дізнався із відповіді облради на звернення щодо порушення Закону України «Про доступ до публічної інформації». 

Так, на новому сайті Волинської обласної ради досі немає протоколів та стенограм сесій, рішень та проєктів рішень Волинської обласної ради 6-7 скликань (2010-2020 роки) і за 1-21 сесії 8 скликання. Там також немає висновків та рекомендацій постійних комісій, розпоряджень голови впродовж роботи Волинської обласної ради 6-7 скликань (2010-2020 роки), інформації про обласний бюджет 2023 року. 

«Сила правди» звернулася до обласної ради, аби там відновили доступ до цих публічних документів. Однак, там стверджують, що все є на старій версії сайту (яка, тим не менше, більше не доступна, ніж працює, – ред.), а в тому, чого таки нема, винні нові алгоритми вебсайтів і війна.

«Протоколи сесій Волинської обласної ради 8-го скликання розміщені в повному обсязі. Протоколи сесій Волинської обласної ради 6-7 скликань оприлюдненні на попередній версії сайту. Стенограми сесій Волинської обласної ради 8-го скликання розміщені у вигляді аудіозаписів. Стенограми (у вигляді аудіозаписів) сесій Волинської обласної ради 6-7 скликань оприлюдненні на попередній версії сайту.

Архів проєктів рішень, що розглядалися на 1-21 сесіях Волинської обласної ради 8-го скликання, а також проєктів рішень, що розглядалися на сесіях 6-7 скликань, відновиться найближчим часом після зміни алгоритмів роботи вебсайтів. Рішення, прийняті на 1-10 сесіях Волинської обласної ради, а також рішення сесій Волинської обласної ради 6-7 скликань оприлюдненні на попередній версії вебсайту.

Протоколи постійних комісій Волинської обласної ради оприлюднюються на попередній версії сайту. Висновки та рекомендації постійних комісій Волинської обласної ради 6-7 скликань оприлюдненні на попередній версії сайту. Розпорядження голови Волинської обласної ради 6-7 скликання оприлюдненні на попередній версії сайту.

Інформація про обласний бюджет на 2023 рік не оприлюднюється згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2022 р. № 252. Додатково повідомляємо, що у зв’язку з уведенням військового стану, змінюються алгоритми роботи вебсайтів обласної ради. Найближчим часом відновиться робота всіх ресурсів», – повідомили у Волинській обласній раді. 

Нагадаємо, «Сила правди» розповідала, що за новий сайт Волинська обласна рада заплатила 100 тисяч гривень. Виявилося, що розробник нового сайту – син близької подруги, куми та колеги ексголови Волиньради Ірини Вахович Костянтин Кондіус.

У Волиньраді вважають, що підрядник виконав усі взяті на себе зобов’язання. Хоча той факт, що значна частина інформації досі не перенесена зі старої версії сайту на нову, може суперечити принаймні одному пункту із договору із Костянтином Кондіусом. А саме пункту 1.3: «Імпорт інформації з існуючого сайту Замовника». Це, судячи з відповіді облради, зроблено не було.

Те, що Волинська обласна рада досі не опублікувала на новому сайті важливі документи попередніх скликань, може свідчити про порушення Закону України «Про доступ до публічної інформації». Центр журналістських розслідувань «Сила правди» уже готує звернення до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини стосовно перевірки можливого порушення законодавства.

Нагадаємо, раніше «Сила правди» розповідала історії депутатів з Волині, які стали захисниками.

 

Юлія Галецька