У цуманських лісах пройшов туристичний змаг «Доброволець-2016»

У суботу та неділю, 28-29 лютого в цуманських лісах пройшов туристичний змаг «Доброволець-2016». Вперше ці змагання громадська організація «Національний Альянс» проводить на території Волинської області. Як проходили змагання, що доводилося долати учасникам, дивіться у сюжеті Марії Доманської та Дмитра Безвербного, які разом з усіма брали участь у змагу.

За умовами змагань команда до п’яти людей повинна була за добу подолати дистанцію довжиною або 100 (І категорія), або 60 (ІІ категорія) кілометрів. Упродож всього маршруту необхідно було знайти кількадесят контрольних пунктів. Серед них були: місця загибелі повстанців, місця зруйнованих бункерів, місце, де розміщувався підземний шпиталь повстанців тощо. Більшість із них – пам’ятні місця історії Української повстанської армії та Української Народної Республіки. Так, «Доброволець» завжди був присвячений Героям партизанського руху на Волині. Цьогоріч змагання присвятили сучасним Героям 35-ї сотні Самооборони Майдану.

Загалом участь у змаганнях взяло 40 команд. За словами організаторів, це чи не вперше, коли жодна команда не відмовилася після реєстрації.

Сенс проведення подібних змагань полягає не тільки у тому, аби прийти певну дистанцію, а й ознайомитися із непопулярними місцями рідного краю, які мають важливе значення для локальної історії.

Після важких випробувань водою, вітром, холодом, довгими дистанціями, до фінішу дійшло 30 команд. Десять зійшло з дистанції. За результатами змань переможцями стали:

І категорія складності:

1 місце – Raramuri (Володимир-Волинський-Черкаси: Руслан Форманюк та Артем Слотін)

2 місце – Білі ходаки (Луцьк-Луганськ: Віталій БабійТарас ПавшукМатвій Дихановський)

3 місце – Атака (Луцьк: Вадим ТкачукОлександр Козань)

ІІ категорія складності:

1 місце – 100хід (Луцьк: Валерій МакарукСергій Турчик та Дмитро Демчук)

2 місце – Drapieżniki (Луцьк: Анастасія Данилюк та Максим Гарбарук), ТіХтоПройшлиКрізьЛіси (Луцьк-Кузнецовськ: Ярослав ЯрощукЮрій МоклицяОлександр Кудрик)

3 місце – Єті (Острог – Київ: Андрій Гулько та Володимир Сидорук)