У Шацькій громаді поєднали інтеграцію ВПО та змістовне дозвілля

У Шацькій громаді поєднали інтеграцію ВПО та змістовне дозвілля

Як інтегрувати переселенців у життя приймаючих громад? Над цим питанням роздумують багато посадовців та активістів. Кожен вибирає свій шлях, але здебільшого перші кроки здійснюються через заходи, що сприяють налагодженню діалогу.

Яскравий приклад – захід, який на початку серпня організували у Мельниках (Шацька ТГ)  громадські організації «Волинський Інститут Права», «Пісочні береги» та Сільський комітет.

Квест, благодійний ярмарок, конкурс на найкращий піщаний замок, турнір з волейболу, творчі майстер-класи, фотозона, розмальовування аквагримом, благодійна лотерея – усі ці атракції першочергово відбулися для змістовного дозвілля дітей (місцевих та внутрішньо переміщених). Водночас, активну участь в заході взяли і дорослі.

«Чимало ВПО відвідало майстер-класи з плетіння намиста, вінків з польових квітів та браслетів з горобини. Вони багато розпитували про наші традиції і помітно було, що це для них не просто розвага,  а можливість краще зрозуміти українські традиції», – розповідає керівниця Сільського комітету «Мельники» Руслана Сидорук.

Також захід став хорошою нагодою для переселенців та місцевих жителів краще познайомитися одне з одним, зав’язати теплі контакти і просто поспілкуватися.

Руслана Сидорук додає: «Під час квесту ми навмисно формували команди так, щоб там були різні діти. Працювали вони дуже злагоджено. Було таке відчуття, що місцеві та ВПО давно знайомі: приязно спілкувалися, підтримували одне одного та допомагали під час виконання завдань».

Важливо зазначити і те, що крім інтеграційного, пізнавального, розважального компоненту, захід мав ще й благодійну місію. Присутні могли пожертвувати кошти на потреби ЗСУ. У підсумку було зібрано 50 тисяч 716 гривень.

Захід було реалізовано Волинським Інститутом Права в рамках проєкту «Соціальна інтеграція ВПО через розвиток громад у партнерських громадах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» у Волинській області», що став можливий завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.